Auto līzings un auto kredīts - specializēti aizdevumi mašīnas iegādei

Pašam savs auto ir daudzu cilvēku sapnis, bet laba mašīna nevar būt aizdomīgi lēta.

Gandrīz vienmēr auto iegāde ir saistīta ar aizņemšanos, un šim nolūkam aizdevēji piedāvā īpašus kredītus: auto līzingu un auto kredītu.

Vai tas ir viens un tas pats? Lasi mūsu platformā, kad var noderēt auto līzings, auto kredīts un kredīts pret auto ķīlu!

Vairāk informācijas

(4 Atsauksmes)
Informācija, kas ir norādīta tabulā ir ņemta no aizdevēja mājaslapas un tā var būt novecojusi, tāpēc aicinām ziņot mums par novecojušu informāciju sazinoties ar mums.

 

Mēs cenšamies atjaunot informāciju tabulā pēc iespējas ātrāk, bet ne vienmēr to varam izdarīt, tāpēc, ja vēlaties saņemt precīzākus datus, tad apmeklējiet aizdevēja mājaslapu.

Atsauksmes

Nevaru atļauties pirkt jaunu auto, nācās meklēt lietotu, bet kredītā. Bankas negribēja sadarboties, meklēju nebanku aizdevēju un atradu vienu labu piedāvājumu Credly mājaslapā. Pieteicos, saņēmu piedāvājumu, un jau pēc pāris dienām mašīna stāvēja manā pagalmā.

Velta

Man ir divas mašīnas, viena jauna līzingā, otrā lietota kredītā. Auto kredītu meklēju pie nebanku aizdevējiem, jo zinu, ka tie daudz elastīgāk izvērtē mašīnas un var dot arī mazu aizdevumu uz garu termiņu. Aizņēmos 5 000 uz pieciem gadiem un ļoti ātri saņēmu naudu savā kontā.

Helmuts

Paldies par informāciju par visiem auto aizdevumu veidiem un salīdzināšanas tabulām. Viss vajadzīgais vienuviet!

Veronika

Tā kā man jau bija laba pieredze ar nebanku patēriņa kredītiem, arī auto kredītu meklēju šajā nozarē. Salīdzināju Credly visus piedāvājumus, parēķināju izmaksas un pieteicos kredītam internetā. Dabūju labu procentu likmi un draudzīgu atmaksas termiņu, ļoti laba pieredze.

Mārtiņš

what

Kas ir auto līzings?

Kredīti auto iegādei iedalās divās kategorijās, un pirmā no tām ir auto līzings. Līzings pašlaik ir pieejams gan bankās, gan pie nebanku aizdevējiem, un to var noformēt jaunu un mazlietotu mašīnu iegādei. Auto līzingam ir divi veidi: 

  • finanšu auto līzings – pieprasītākais līzinga veids privātpersonām un uzņēmumiem, kas vēlas paturēt mašīnu savā īpašumā pēc līzinga termiņa beigām. Finanšu auto līzings parasti ir pieejams ar termiņu līdz 5-7 gadiem, un tam ir vajadzīga pirmā iemaksa no 10 līdz 15% no transportlīdzekļa cenas. Atmaksājot līzinga summu pilnā apjomā, aizņēmējs pārņem īpašuma tiesības uz automašīnu;
  • operatīvais auto līzings – cits auto līzinga veids, ko visbiežāk izmanto uzņēmumi ar plašu auto parku, kā arī privātpersonas, kuras nevēlas iegūt mašīnu savā īpašumā. Operatīvais auto līzings līdzinās auto nomai, līzinga maksājumi ir mazāki, un līzinga termiņa beigās aizdevējs patur mašīnu sev. Ja aizņēmējs tomēr vēlas atstāt auto savā īpašumā, viņš var to izpirkt, iemaksājot atlikušo spēkrata vērtību.

Kas ir auto kredīts?

Ikdienā terminus “auto līzings” un “auto kredīts” bieži lieto kā sinonīmus, taču oficiāli tie ir divi dažādi pakalpojumi. Potenciālam aizņēmējam vienmēr jāpārbauda, kādu tiešu aizdevumu piedāvā kreditors, un jāapzinās atšķirības starp auto līzingiem un auto kredītiem.

Pirmām kārtam, auto kredīts ir aizdevums mašīnas iegādei, nevis nomas paveids, tāpēc pēc aizdevuma izmaksas automašīna paliek aizņēmēja īpašumā. Šajā ziņā auto kredīts līdzinās finanšu auto līzingam, taču nav tam identisks.

Auto līzings ir piemērots jaunu un mazlietotu mašīnu iegādei. Auto kredīts ir pielietojams arī vecas lietotas mašīnas pirkšanai, jo auto kredītam parasti ir mazāks kredītlimits un īsāks atmaksas termiņš nekā līzingam. Vēl viena liela atšķirība – lai saņemtu auto kredītu, nav vajadzīga pirmā iemaksa.

Izmaksu ziņā auto kredīts lietotam auto parasti ir pieejamāks cilvēkiem ar vidējiem ienākumiem, jo lietotu mašīnu cena ir daudz zemāka nekā jauniem auto no salona. No otrās puses, galīgu atmaksas summu lielā mērā nosaka procentu likme, kas var būt ne tikai fiksēta, bet arī aprēķināta individuāli, atkarībā no aizņēmēja kredītvēstures statusa un maksātspējas līmeņa.

Kas ir kredīts pret auto ķīlu?

Vēl viens auto aizdevumu veids ir kredīts pret auto ķīlu, taču tas nav paredzēts mašīnas iegādei. Transportlīdzekli var ieķīlāt, lai iegūtu apjomīgu kredītu citiem mērķiem: steidzamai operācijai, biznesa izglābšanai, hipotēkas atmaksai u.tml. Situācijās, kad aizņēmējam nav pieejams parasts patēriņa kredīts, vai arī patēriņa kredīta summas nav pietiekamas, kredīts pret auto ķīlu var būt noderīgs. Vērā gan jāņem, ka kredīts pret auto ķīlu labākajā gadījumā sedz līdz 80% no auto vērtības, tāpēc vecu un lietotu automašīnu ieķīlāšana var būt problemātiska un finansiāli neizdevīga.

5 auto līzinga un kredīta veidi

Līzings bez maksas

Tā saucamais bezmaksas kredīts ir aizdevums ar 100% atlaidi komisijas maksai. Tas ir īpašais aizdevēju piedāvājums, kas pieejams tikai ātro kredītu nozarē. Auto līzingi, auto kredīti un kredīti pret auto ķīlu vienmēr tiek aplikti ar procentu likmi, jo tie ir apjomīgi kredīti, ko nevar izmantot bez maksas.

Līzings bez oficiālas darbavietas

Aizņemties lielas summas bez oficiālas darbavietas ir problemātiski, un kredīti auto iegādei lielākoties ir pieejami tikai oficiāli nodarbinātām personām. Latvijas likumdošana pieprasa, lai aizdevēji rūpīgi pārbaudītu savu klientu ienākumus un maksātspēju, tāpēc nepārbaudāmi, neregulāri un neoficiāl ienākumi ir liels šķērslis ceļā pie aizdevuma auto iegādei.

Līzings bez galvojuma un ķīlas

Ja aizdevums tiek noformēts konkrētas automašīnas iegādei, transportlīdzeklis tiek ieķīlāts par labu aizdevējam. Pēc līzinga vai kredīta veiksmīgas atmaksas mašīna pāriet aizņēmēja īpašumā (ja vien nebija noformēts operatīvais auto līzings). Ja aizdevējs piedāvā auto līzingu vai kredītu bez galvojuma un ķīlas, noteikti pajautā, ko tas nozīmē, un noskaidro, kādus kredītrisku novēršanas mehānismus izmanto kreditors.

Līzings ar negatīvu kredītvēsturi

Negatīva kredītvēsture var nozīmēt divas lietas: vai nu aizņēmēja pagātnē ir bijuši finanšu sarežģījumi, vai arī aizņēmējam ir aktīvie parādi un nenomaksāti vai kavēti aizdevumi, rēķini, uzturlīdzekļu maksājumi u.c. Otrajā gadījumā auto līzings un auto kredīts visdrīzāk nebūs pieejami, bet pirmā situācija ir labvēlīgāka. Ja aizdevējs ir pārliecināts, ka aizņēmēja finanšu situācija ir uzlabojusies, un ka maksātspējas līmenis ir atbilstošs vēlamajam aizdevumam, kredīts auto iegādei var būt piešķirts.

Līzings no 18 gadiem

Latvijas likumdošana nosaka, ka pieteikties jebkura veida aizdevumam var personas, kuras ir vismaz 18 gadus vecas. Realitātē aizdevēju vairākums nosaka striktākus klientu vecuma ierobežojumus, tāpēc kredīts auto iegādei parasti pieejams no 20-22 gadiem. Pārāk jauns aizņēmēja vecums paaugstina kredītriskus, tāpēc aizdevēji ļoti reti piešķir apjomīgus aizdevumus jauniešiem.

Neaizmirsti – gan auto kredīts, gan auto līzings ir piemēroti tikai aizņēmējiem ar regulāriem un pietiekami lieliem ienākumiem. Nesteidzies nosūtīt pieteikumu, vispirms padomā, vai kredīts auto iegādei ir adekvāts Tavam ienākumu līmenim!

Aizņemies atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt auto aizdevumu termiņā!

how

Kā pieteikties pakalpojumam?

Auto līzings, auto kredīts un kredīts pret auto ķīlu ir pieejami bankās un pie nebanku aizdevējiem. Pirmais kredīta noformēšanas posms – pieteikšanās, – vienmēr notiek tiešsaistē, bet tālākas darbības jau ir atkarīgas no aizdevēja lēmuma. Ja vēlies pieteikties kredītam auto iegādei, rīkojies šādi:

  • salīdzini dažādus piedāvājums mūsu mājaslapā un izvēlies sev piemērotāko;
  • aizpildi un nosūti kredīta pieteikumu aizdevēja mājaslapā;
  • sagaidi atbildi, ko parasti nosūta 30-60 minūšu laikā;
  • izpildi aizdevēja prasības: organizē automašīnas novērtējumu, dodies uz aizdevēja biroju vai sazinies ar kreditoru e-pastā;
  • veic visas nepieciešamās darbības un saņem parakstīšanai gatavu kredītlīgumu;
  • saņem kredīta summu savā bankas kontā līguma norādītajā termiņā.

 

Kredīts auto iegādei tiek pārskaitīts uzreiz pēc līguma parakstīšanas, taču darījuma apstrādes laiks ir atkarīgs no bankas. Ja aizņēmēja un aizdevēja bankas konti ir vienā iestādē, pārskaitījums notiek nekavējoties. Pārējos gadījumos naudu var nākties gaidīt 1-2 darba dienas, tāpēc ņem to vērā, plānojot pirkuma dienu.

why

Kad var noderēt auto līzings un auto kredīts?

Auto līzings un auto kredīts ir specializēti aizdevumi, kuru vienīgais izmantošanas mērķis ir mašīnas iegāde. Ja vēlies braukt ar savu mašīnu, bet saproti, ka patstāvīgi iekrāt pilnu summu nav pa spēkam, aizdevums auto iegādei var būt parocīgs.

Kas attiecas uz kredītu pret auto ķīlu, tas izmantojams situācijās, kad ir vajadzīga ļoti liela naudas summa, ko nav iespējams iegūt citur.

 

 

whom

Kam var būt noderīgs auto līzings un auto kredīts?

Gan auto līzings, gan auto kredīts un kredīts pret auto ķīlu ir piemērots Latvijas pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem. Obligātie nosacījumi aizdevuma saņemšanai ir stabili, pietiekami lieli ienākumi, e-pasts, telefona numurs un bankas konts vienā no Latvijā strādājošajām komercbankām.

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai auto līzings un auto kredīts ir interneta aizdevumi?

Auto līzings un auto kredīts nav interneta aizdevumi tādā pašā izpratnē kā ātrie vai patēriņa kredīti. Ņemot vērā auto kredītu un līzingu lielo apjomu un dažas tehniskā rakstura detaļas, šāda aizdevuma noformēšanu nav iespējams pilnībā pārcelt tiešsaistē. Taču pilnīgi visi aizdevēji, tostarp arī nebanku nozares pārstāvji, piedāvā pieteikties auto kredītam un auto līzingam internetā.

Pēc pieteikuma nosūtīšanas klients saņem atbildi no aizdevēja, un, atkarībā no kreditora lēmuma, tālākas darbības norisinās jau klātienē. Aizdevējs var pieprasīt noformēt ķīlu, iegādāties auto apdrošināšanu un veikt citas darbības, ko nevar izdarīt, neizejot no mājām.

Aizdevumi auto iegādei tiek izsniegti pret ķīlas nodrošinājumu, un ķīlas objekts gandrīz visos gadījumos ir mašīna, kuras iegādei tiek noformēts aizdevums. Ja aizdevēja reklāmā tiek piedāvāts auto kredīts un auto līzings bez ķīlas, visdrīzāk, tas nozīmē, ka aizdevumam nav nepieciešama papildu ķīla, piemēram, īpašuma vai jau esošā transportlīdzekļa ieķīlāšana. Pēc līzinga summas atmaksas, ieķīlātais auto pāriet aizņēmēja īpašumā. Ir arī izņēmums – aizņēmējam jāņem vērā, ka operatīvais auto līzings neparedz pilnas īpašuma tiesības uz spēkratu pēc līzinga termiņa beigām.

Auto līzinga un auto kredīta noteikumi paredz, ka aizņēmējs var izmantot šo mašīnu saviem ikdienas braucieniem, tāpēc auto būs Tavā rīcībā uzreiz pēc līguma parakstīšanas un transportlīdzekļa iegādes. Vienīgais ierobežojums, ar kuru var saskarties auto kredīta vai līzinga ņēmējs, ir aizliegums izbraukt ar ieķīlāto automašīnu uz ārzemēm. Jebkurā gadījumā kredīta ņēmējam ir ieteicams iepazīties ar mašīnas izmantošanas noteikumiem vēl pirms kredīta vai līzinga noformēšanas, lai nejauši neizvēlētos sev nepiemēroto piedāvājumu.

Iegādājoties transportlīdzekli līzingā, pircējs uzreiz nekļūst par mašīnas īpašnieku. Līzinga termiņa laikā par mašīnas likumīgo īpašnieku tiek uzskatīts kreditors, bet mašīnas pircējs-aizņēmējs ir transportlīdzekļa turētājs. Turētājam ir savi pienākumi, piemēram, pienācīga auto apkope un regulāri līzinga maksājumi. Pēc līzinga termiņa beigām, auto turētājs kļūst par likumīgo auto īpašnieku, ja mašīnai bija noformēts finanšu līzings. Ja bija izvēlēts operatīvais līzings, mašīna atgriežas kreditora auto parkā vai arī var būt izpirkta.

Auto kredīts un auto līzings ir apjomīgi aizdevumi, jo pat nedārgs lietots auto ir liels pirkums, ko nevar segt ar ātro vai patēriņa kredītu. Kredīti auto iegādei aizņem līdz 20-30% no aizņēmēja ikmēneša ienākumiem, tāpēc aizdevuma nepieciešamība jāizvērtē ļoti rūpīgi, it īpaši, ja aizņēmējam jau ir noformēts mājokļa kredīts, patēriņa aizdevums, ir apgādājamie u.tml. Vērā jāņem arī tas, ka auto kredīts un auto līzings ir ilgtermiņa aizdevumi ar atmaksas termiņu līdz 10 gadiem, un ka ienākumiem jābūt stabiliem ne tikai aizdevuma saņemšanas brīdī, bet arī visa līzinga termiņa laikā.

Provizoriskas aizdevuma kopējās izmaksas var uzzināt vēl pirms pieteikšanās aizdevumam, izmantojot kredītu kalkulatoru aizdevēja mājaslapā. Šis kalkulators aprēķina iespējamo kopējo atmaksas summu un ikmēneša maksājumu atkarībā no vēlamā atmaksas termiņa un aizdevuma pamatsummas. Ņem vērā, ka pēc pieteikuma izvērtēšanas un kredīta piedāvājuma sagatavošanas kopējās aizdevuma izmaksas var gan palielināties, gan samazināties.

Ja runa ir par jaunām mašīnām no auto salona, tām nav praktiski nekādu ierobežojumu, jo šīs mašīnas ir perfektā tehniskajā stāvoklī. Bet, ja vēlies pirkt lietotu mašīnu, tai būs nepieciešams tehniskais novērtējums. Novērtējuma kārtība ir lielā mērā atkarīga no aizdevēja un mašīnas pārdevēja prasībām un iespējām – piemēram, daudziem nebanku kredītdevējiem ir pašiem savi auto plači, kur visām mašīnām ir atbilstošā dokumentācija. Pērkot mašīnu no privātpersonas, par tehnisko novērtējumu parasti jāgādā potenciālam pircējam un jāapmaksā šī procedūra no savas kabatas.

Aizdevēji var atteikt auto līzingu vai auto kredītu, ja lietota mašīna ir pārāk veca, sliktā tehniskajā stāvoklī vai ar sliktu vēsturi (negadījumi, avārijas u.c.). Vislielākās izredzes saņemt vēlamo aizdevumu auto iegādei ir aizņēmējiem, kuri pērk jaunas un mazlietotas mašīnas.

Negatīva kredītvēsture var nozīmēt divas lietas – pirmkārt, negatīva kredītvēsture ir cilvēkiem ar aktīviem parādiem, kas nav nomaksāti 60 dienu laikā. Otrkārt, negatīvs kredītvēstures statuss atbilstošajās datubāzēs saglabājas vismaz piecus gadus, pat ja parādi ir nomaksāti vai dzēsti.

Pirmajā gadījumā saņemt aizdevumu auto iegādei ir problemātiski, jo parādnieka prioritāte nevar būt mašīnas iegāde – aizdevēji saskata pārāk augstus riskus un atsaka aizdevumu pat ar nelielu kredītlimitu. Otrajā gadījumā gan auto līzings, gan auto kredīts var būt pieejams, taču galu galā visu nosaka aizņēmēja situācija – maksātspēja, ienākumu stabilitāte, vēlamais kredīta apjoms un atmaksas termiņš u.c.

Scroll Up