Swedbank auto kredīts: vai tiešām tik izdevīgi?

Ko dara cilvēks, kas plāno pirkt mašīnu kredītā? Protams, viņš ienāk internetā un meklē informāciju par dažādiem piedāvājumiem, cerot atrast visizdevīgāko. Latvijā viens no pirmajiem rezultātiem, kas parādās meklētājā, ir Swedbank auto kredīts – nav brīnums, ņemot vērā, ka to piedāvā viena no lielākajām Latvijā strādājošajām bankām.

Daudzi potenciāli aizņēmēji tālāk nemaz nemeklē un noformē aizdevumu bankā, paļaujoties uz tā reputāciju un ilgo pieredzi. Tas nav slikts risinājums, taču mēs uzskatām, ka papildu informācija nekad nav lieka – iepazīsties ar mūsu Swedbank auto aizdevuma analīzi un noskaidro, vai tas tiešām būs izdevīgs arī Tev!

Swedbank auto kredīts tuvplānā

Swedbank piedāvājumā ir auto kredīts bez pirmās iemaksas, kas var būt piemērots lietota vai jauna auto iegādei. Kredīta pamatnosacījumi ir šādi:

  • summa no 3000 līdz 12 000 eiro;
  • termiņš no 6 mēnešiem līdz 7 gadiem;
  • fiksēta komisijas maksa ir 1% no aizdevuma summas, minimāli 100 eiro;
  • procentu likme no 7,9% līdz 16,9%;
  • kredīts pieejams aizņēmējiem, kuru ienākumi pēc nodokļu nomaksas ir vismaz 600 EUR.

Tie ir skaidri un samērā draudzīgi nosacījumi, kas var būt piemēroti daudziem aizņēmējiem. Un tomēr Swedbank auto kredīts nebūt nav universāls un izdevīgs. Kāpēc? Tam ir vismaz divi nopietni iemesli.

  1. Auto kredīts – ne katram auto

Swedbank auto kredītam ir fiksētas kredītlimita robežas, un maksimālā aizdevuma summas nav sevišķi liela auto iegādei. Kredīts tiek pozicionēts kā piemērots arī jaunā auto iegādei, taču 12 000 eiro ir ļoti maza summa jaunai automašīnai. Ja esi noskatījis tieši jaunu, nevis lietotu mašīnu, visdrīzāk būs jāpiesakās auto līzingam, nevis auto kredītam, bet Swedbank auto līzingam jau ir pavisam citi nosacījumi: gan pirmā iemaksa, gan obligāta KASKO apdrošināšana.

  1. Bankas aizdevums – pirmām kārtam bankas klientiem

Pieteikšanās Swedbank auto kredītam notiek internetbankā, tātad, tā ir pieejama tikai esošajiem Swedbank klientiem, ar aktīvu norēķinu kontu. Protams, tas nav nepārvarams šķērslis, un atvērt norēķinu kontu ir ļoti viegli, taču tas negarantē draudzīgu kredīta piedāvājumu.

Ikviena banka dod priekšroku sadarbībai ar jau esošajiem un pārbaudītiem klientiem. Atverot jaunu kontu un uzreiz piesakoties kredītam, saņemt zemas procentu likmes ir sarežģītāk – bankai ir pietiekami daudz klientu, lai tā neriskētu piešķirt aizdevumu nepazīstamam cilvēkam. No šāda skatupunkta, ērtāk ir pieteikties auto kredītam pie nebanku aizdevējiem, kas vienlīdzīgi izturas pret visiem potenciāliem aizņēmējiem.

Ko piedāvā nebanku aizdevēji?

Salīdzinājumā ar bankām, nebanku kreditori lielākoties piedāvā elastīgākus kredītus. Tas izpaužas:

  • kredīta pieejamībā. Nebanku aizdevēji neapkalpo norēķinu kontus un pārskaita aizņēmuma summu uz klienta kontu jebkurā komercbankā;
  • kredītlimitā. Nebanku auto kredītu minimālā summa parasti ir zemāka nekā banka, tāpēc šādus aizdevumus biežāk izmanto aizņēmēji ar zemāku maksātspēju, kuri grib iegādāties vienkāršu lietotu auto;
  • attieksmē pret klienta dzīves situāciju. Pie nebanku aizdevējiem var būt vieglāk noformēt auto kredītu ar sabojātu kredītvēsturi – protams, ar nosacījumu, ka kredītvēstures statusu bojā pagātnes problēmas, un ka tagad aizņēmēja maksātspēja ir pietiekama un pārbaudāma.

Mēs iesakām Tev nepaļauties uz pirmajiem rezultātiem, ko atrod interneta meklētājs – pirms pieteikties kredītam, vērts izpētīt visu pieejamo informāciju. Iespējams, Tev vispiemērotākais būs tieši Swedbank auto kredīts, bet tikpat labi var būt, ka racionālāk būs aizņemties pie nebanku kreditora. Izmanto Credly kredītu salīdzināšanas platformu, lai veiktu pareizu izvēli!

Scroll Up