Kredīts parādniekiem - finanšu pakalpojums cilvēkiem grūtā situācijā

Parādu dēļ Tava kredītvēsture vairs nav pozitīva, bet steidzami nepieciešams vēl viens aizdevums? Šī situācija nav no vieglākajām, taču arī sarežģītos apstākļos var atrast izeju.

Īpašais kredīts parādniekiem ļauj aizņemties pat ar negatīvu kredītvēsturi, bet šādm aizdevumam ir savi nosacījumi. Lasi par tiem vairāk mūsu mājaslapā!

Vairāk informācijas

(3 Atsauksmes)
Informācija, kas ir norādīta tabulā ir ņemta no aizdevēja mājaslapas un tā var būt novecojusi, tāpēc aicinām ziņot mums par novecojušu informāciju sazinoties ar mums.

Mēs cenšamies atjaunot informāciju tabulā pēc iespējas ātrāk, bet ne vienmēr to varam izdarīt, tāpēc, ja vēlaties saņemt precīzākus datus, tad apmeklējiet aizdevēja mājaslapu.

Atsauksmes

Ar Credly palīdzību atradu aizdevēju, kas bija gatavs izsniegt kredītu par spīti maniem parādiem. Paldies!

Laine

Man bija kavēts ātrais kredīts, kopējā atmaksas summa tuvojās 500 eiro. Aizņēmos vēlreiz pavisam nedaudz ikdienas vajadzībām, un šo otro kredīti atmaksāju termiņā. Nezinu, vai būtu izdevies aizņemties, ja parādu summa būtu lielāka.

Vanda

Kredīts parādniekiem nepavisam nav ātrais kredīts 15 minūtēs. Saņēmu naudu tikai nākamajā dienā, un vajadzēja uzrādīt gan bankas konta izrakstu, gan izziņu par nomaksātajiem nodokļiem.

Aleksandrs

what

Kas ir kredīts parādniekiem?

Parādus ir viegli uzkrāt, bet daudz grūtāk ir atbrīvoties no kavētiem maksājumiem. Parādiem ir viena nepatīkama iezīme – tie pieaug zibens ātrumā, un viena kredīta kavēšana ļoti bieži ved arī pie parādiem par pārējiem aizdevumiem. Tā ir sarežģīta finanšu situācija, un ikviena parādnieka prioritāte ir tekošo parādu nomaksa. Vai šādos apstākļos vispār var aizdomāties par kārtējā aizdevuma noformēšanu? Atbilde slēpjas detaļās.

Kredīts parādniekiem ir iedalāms divās kategorijās: kredīts personām ar aktīvajiem parādiem un kredīts ar negatīvu kredītvēsturi. Negatīva kredītvēsture var būt arī aizņēmējiem, kuri ir atrisinājuši savus finanšu sarežģījumus, jo informācija par parādiem tiek uzglabāta kredītvēstures datubāzēs no 5 līdz 10 gadiem. Šajā situācijā aizņēmējam nav aktīvo parādu un var būt pietiekama maksātspēja, bet vienīgais pieejamais aizdevums ir kredīts ar negatīvu kredītvēsturi.

Savukārt kredīts parādniekiem ir aizdevums, kas noteiktajos apstākļos var tikt izsniegts aizņēmējam ar aktīvajiem kavētajiem kredītiem jeb parādniekam. Šis pakalpojums ir samērā reti izplatīts, taču nav arī pilnībā pazudis no nebanku aizdevēju pakalpojumu klāstā. Stāstām tālāk, kādi kredīti parādniekiem ir pieejami Latvijā!

Kādi ir kredīta parādniekiem veidi?

Kredīts parādniekiem bez galvojuma un ķīlas

Galvojums un ķīla ir kredītrisku novēršanas mehānismi, ko aizdevējs izmanto, lai samazinātu parādu veidošanās riskus un nodrošinātu aizdevumu savlaicīgu atmaksu. Kredīti bez galvojuma un ķīlas ir kreditoru īpašie piedāvājumi klientiem ar labu maksātspēju un pozitīvu kredītvēsturi, tāpēc var uzreiz noprast, ka uz kredītu parādniekiem šie īpašie nosacījumi neattiecas. Aizdevums parādniekam ir samērā riskants no kreditora skatupunkta, tāpēc šādi kredīti ļoti bieži tiek izsniegti tikai pret galvojuma un/vai ķīlas nodrošinājumu.

Kredīts parādniekiem bez maksas

Neviens kredīts nav bez maksas, un ar šādu terminu apzīmē 100% atlaidi komisijas maksai un procentiem. Tāpat kā kredīts bez galvojuma un kīlas, arī “bezmaksas” kredīts ir īpašais piedāvājums zemā riska aizņēmējiem, turklāt procentu atlaides tiek piemērotas tikai īstermiņa kredītu gadījumā. Kredīts parādniekiem neietilpst šajā kategorijā, tāpēc par aizdevuma izmantošanu vienmēr jāmaksā procenti. Kredīts parādniekiem var tikt izsniegts ar augstāku procentu likmi nekā parasts aizdevums.

Kredīts parādniekiem bez oficiālas darbavietas

Aizdevēji izvēlas sadarboties ar oficiāli nodarbinātiem klientiem, jo tikai oficiālos ienākumus var pārbaudīt un izvērtēt ienākumu atbilstību prasītajam kredītlimitam. Neoficiālie ienākumi ir liels šķērslis ceļā pie aizdevuma, it īpaši, ja nepieciešams kredīts parādniekiem. Jo sarežģītāka ir aizņēmēja situācija, jo stingrākas prasības izvirza aizdevējs, tāpēc kredīts parādniekiem bez oficiālas darbavietas var būt pieejams tikai pret īpašuma vai citas vērtīgas mantas ķīlu.

Kredīts parādniekiem ar sliktu kredītvēsturi

Ikviens kredīts parādniekiem automātiski ir kredīts ar negatīvu kredītvēsturi, jo tieši parādi un kredītmaksājumu kavēšana sabojā personas kredītvēstures statusu. Piesakoties aizdevumam, pievērs uzmanību, vai aizdevējs piedāvā kredītus arī aktīvajiem parādniekiem, nevis tikai aizņēmējiem ar negatīvu kredītvēsturi, bet bez parādiem. Tāpat arī vērts ņemt vērā, ka augstākas izredzes saņemt aizdevumu ar negatīvu kredītvēsturi ir personām ar nomaksātiem parādiem.

Kredīts parādniekiem no 18 gadiem

Latvijas likumdošana nodrošina iespēju izmantot kreditēšanas pakalpojumus no 18 gadu vecuma, tāpēc teorētiski uzreiz pēc pilngadības sasniegšanas persona var aizņemties un diemžēl arī kavēt kredīta maksājumus. Taču realitātē cilvēki līdz 20-22 gadu vecumam gandrīz neizmanto aizdevumus, jo kreditori izvēlas sadarboties ar drusku vecākiem aizņēmējiem. Ja nu tomēr Tev ir nepieciešams kredīts parādniekiem no 18 gadiem, iesakām meklēt to turpat, kur pieejami parasti aizdevumi no 18 gadu vecuma, pārējie kreditori automātiski noraida kredītpieteikumus no personām, kas neatbilst klientu vecuma robežām.

Kredīts parādniekiem ir īpašs aizdevums, kas jāizvērtē divtik uzmanīgi nekā aizdevums ar pozitīvu kredītvēsturi. Aizņemoties sarežģītos finanšu apstākļos, Tev jārēķinās ar ļoti striktu budžeta plānošanu, tāpēc piesakies pēc iespējas mazākām summām un objektīvi izvērtē savas iespējas atmaksāt kredītu termiņā. Aizņemies atbildīgi un samēro kredīta apjomu ar saviem ienākumiem!

how

Kā pieteikties pakalpojumam?

Kredīts parādniekiem ir nebanku nozares pakalpojums, tāpēc šis aizdevuma veids ir uzskatāms par interneta kredītu. Pieteikšanās aizdevumam ir tāda pati kā pieteikšanās ātrajiem vai patēriņa kredītiem internetā, taču kredīta specifikas dēļ aizņēmējiem jārēķinās ar dažām īpatnībām. Lūk, kā Tu vari saņemt kredītu parādniekiem:

 • izvēlies mūsu mājaslapā piemērotāko pakalpojuma sniedzēju;
 • aizpildi kredīta pieteikumu, atzīmējot vēlamo naudas summu un atmaksas termiņu;
 • ja esi jaunais aizdevēja klients, aizpildi reģistrācijas anketu un izveido lietotāja profilu kreditora mājaslapā;
 • ja nepieciešams, pārskaiti aizdevējam 0,01 EUR reģistrācijas maksu (tas ir drošākais veids kā paziņot kreditoram sava bankas konta numuru);
 • sagaidi ziņu no aizdevēja un uzzini viņa atbildi;
 • ja nepieciešams, izpildi aizdevēja nosacījumus: nosūti elektroniski izziņu par ienākumiem, bankas konta izrakstu, noformē galvojumu utt.
 • paraksti kredītlīgumu tiešsaistē ar e-parakstu, klātienē aizdevēja birojā vai saņem līgumu papīra formātā ar kurjerpastu;
 • saņem naudu savā bankas kontā.

Kredīts parādniekiem ir samērā ātrs pakalpojums, taču tas nav tikpat operatīvs kā ātrais aizdevums ar pozitīvu kredītvēsturi. Papildu pārbaudes, maksātspējas noteikšana, ķīlas noformēšana aizņem laiku, tāpēc kredīta līdzekļus ne vienmēr var saņemt jau pieteikšanās dienā.

why

Kad var noderēt kredīts parādniekiem?

Dzīve nerēķinās ar to, cik daudz kredītu jau ir noformēts vienam cilvēkam un vai viņam ir vai nav parādi. Diemžēl pēkšņi tēriņi var gadīties arī parādniekiem, un brīdī, kad visi brīvie līdzekļi aiziet parādu nomaksai, atrast papildu naudu negaidītiem izdevumiem ir divtik sarežģīti. Kredīts parādniekiem var būt vienīgais veids kā iegūt nepieciešamo summu, ja personas vārds jau ir ierakstīts parādvēstures datubāzēs.

Kā jau pieminējām, kredīts parādniekiem var būt vajadzīgs arī tad, ja cilvēkam nav aktīvo parādu, bet kredītvēsture ir sabojāta pagātnes sarežģījumu dēļ. Te gan jānošķir kredīts parādniekiem no kredīta ar negatīvu kredītvēsturi – katrs kredīts parādniekiem automātiski ir kredīts ar negatīvu kredītvēsturi, bet ne otrādi. Aizdevums aizņēmējam ar negatīvu kredītvēsturi ne vienmēr būs pieejams parādniekam, jo ne visi aizdevēji sadarbojas ar parādniekiem.

whom

Kam var būt noderīgs kredīts parādniekiem?

Standarta kredīta saņemšanas nosacījumi ir vienādi neatkarīgi no aizdevuma veida. Kredītam parādniekiem var pieteikties aizņēmēji ar :

 • pilsoņa, nepilsoņa vai pastāvīgā iedzīvotāja statusu;
 • aktīvu bankas kontu vienā no Latvijā strādājošajām komercbankām;
 • e-pasta adresi un mobilā tālruņa pieslēgumu;
 • stabiliem ienākumiem un pietiekamu maksātspēju.

Kredīts parādniekiem parasti ir ar samērā nelielu kredītlimitu, tāpēc tas var būt izmantojams pēkšņiem ikdienas tēriņiem, piemēram, rēķina apmaksai, vitāli svarīgo preču iegādei u.tml. Atgādinām, ka kredīts parādniekiem nav piemērots aktīvo parādu nomaksai, jo šim nolūkam ir paredzēts atsevišķs aizdevuma veids – pārkreditēšana jeb aizdevumu apvienošana.

Biežāk uzdotie jautājumi

Kāds ir minimālas un maksimālais kredīta parādniekiem apjoms?

Katram aizdevumam ir savs kredītlimits, un tas attiecas arī uz kredītu parādniekiem. Minimālā aizdevuma summa ir atkarīga no tā, vai aizdevējs piedāvā īstermiņa vai ilgtermiņa kredītus, bet maksimālo kredīta robežu nosaka individuāli katram aizņēmējam. Jo mazāki ir kredītriski, jo lielāku summu var aizņemties, un liela loma šajā lēmumā ir tādiem faktoriem kā aizņēmēja parādu apjoms, kavētu parādsaistību termiņš, vecums, amats, iepriekšējā sadarbība ar kreditoru u.c.

Nav iespējams pateikt, cik liela summa būs pieejama konkrētam parādniekam, neiepazīstoties ar viņa kredītvēsturi un maksātspējas līmeni, tāpēc visi kredītlimita aprēķini pirms pieteikšanās aizdevumam ir uzskatāmi par provizoriskiem.

Kredīti, ko izsniedz Latvijā reģistrētie un strādājošie aizdevēji, ir paredzēti personām, kuru dzīves un darba vietas ir Latvijā. To apliecina aktīvs banka konts vienā no Latvijā strādājošajām komercbankām, Latvijā pieslēgtais mobilā telefona numurs un izziņa no darba vietas (var būt obligāta, ja aizņēmējam vajadzīgs kredīts parādniekiem). Šie nosacījumi ir nepieciešami, lai veicinātu atbildīgu aizņemšanos un kreditēšanu, jo vairākiem kredītiem dažādās pasaules valstīs ir pārāk augsti kredītriski.

Kredīts parādniekiem, tāpat kā ātrais vai patēriņa kredīts, mūsdienās ir interneta pakalpojums, ko piedāvā nebanku kredītdevēji. Pieteikšanās šim aizdevumu veidam norisinās tiešsaistē, aizdevēja mājaslapā, taču kredīts parādniekiem nav tikpat operatīvs kā standarta kredīts internetā. Kredīts parādniekiem prasa vēl uzmanīgāku pieteikuma izskatīšanu un informācijas pārbaudi, jo šāda aizdevuma kredītriski ir augstāki.

Aizdevējs var pieprasīt uzrādīt papildu dokumentus, kā arī var piedāvāt aizdevumu tikai pret ķīlas un/vai galvojuma nodrošinājumu. Tas aizkavē aizdevuma piešķiršanu, tāpēc ātruma ziņā kredīts parādniekiem nav līdzvērtīgs parastam interneta kredītam. Jo sarežģītāka ir aizņēmēja situācija, jo vairāk laika aizņem pieteikuma izskatīšana un individuāla piedāvājuma sagatavošana.

Kredīts parādniekiem ir nebanku nozares pakalpojums, un standarta situācijā nebanku aizdevēji neprasa norādīt pieteikumā aizņemšanās iemeslu. Taču kredīts parādniekiem ir aizdevums ar lielākiem kredītriskiem, tāpēc šajā gadījumā aizdevējs var uzdot jautājumus par kārtējā kredīta izlietošanas mērķiem.

Atbildīgas aizņemšanās zelta likums ir neizmantot jaunus kredītus vecu parādu atmaksai. Kredīts parādniekiem nav tas pats, kas pārkreditēšana (kredītu refinansēšana, kredītu apvienošana). Ja pēdējais pakalpojums ir speciāli paredzēts vecu parādsaistību dzēšanai, tad pirmais ir domāts steidzamiem tēriņiem, negaidītiem izdevumiem, ko nevar apmaksāt no ienākumiem vien.

Teorētiski, aizņēmējs var izmantot daļu vai pilnu kredīta summu, lai veiktu kavētos maksājumus, taču tas ir riskanti – cilvēkam sarežģītā finanšu situācijā ir daudz grūtāk samērot ienākumus, kredītmaksājumus un ikdienas tēriņus. Mēs iesakām izmantot kredītu parādniekiem tikai ārkārtējas nepieciešamības gadījumā un pieteikties kredītu apvienošanai, lai segtu kavētos parādus.

Parādi ir sensitīva lieta, un reti kurš gribēs, lai par kavētajiem maksājumiem uzzina darba devējs vai ģimenes locekļi. Aizdevējs pēc paša vēlēšanās diez vai mēģinās sazināties ar trešajām personām, bet aizņēmējam jārēķinās ar to, ka kredīts parādniekiem var būt pieejams tikai pēc kreditora iepazīšanās ar personīgo informāciju. Atkarībā no aizdevēja prasībām, parādniekiem jāuzrāda izziņas no darba vietas, Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras u.c.

Kredīts parādniekiem ir diskrēts pakalpojums, par kuru zina tikai aizņēmējs un kreditors, taču kredīta kavēšanas gadījumā aizdevējam ir tiesības uzsākts parādu piedziņu tiesas vai ārpustiesas ceļā. Abos gadījumos informācija par parādiem un aizdevumiem kļūst pieejama trešajām pusēm, un parāda piedziņa var tikt vērsta uz parādnieka darba algu. Lai nepieļautu šādu situāciju, ievēro atbildīgas aizņemšanās noteikumus un savlaicīgi informē aizdevēju par jebkādām negatīvām izmaiņām savā finanšu stāvoklī.

Kredīts parādniekiem nozīmē iespēju aizņemties pat sarežģītos apstākļos, taču to nevajadzētu uztvert kā jauna aizdevuma garantiju. Ņem vērā, ka parādi mēdz būt dažādi – viens aizņēmējs ir parādā 50 eiro, bet cits – 5000, un parādsaistību apjoms noteikti ietekmē izredzes aizņemties vēlreiz, kā arī pieejamo kredītlimitu.

Ne visi parādi tiek uzreiz ierakstīti parādvēstures reģistros – ja parādu termiņš vēl nav sasniedzis 60 dienas, aizņēmējs vēl netiek oficiāli uzskatīts par parādnieku. Līdz ar to, kredīts parādniekiem var būt pieejams, ja aizdevējs nesaskata pakalpojumā pārāk augstus kredītriskus. Ja aktīvie kredīti ir kavēti gadiem ilgi, un parādu summa vairākās reizēs pārsniegusi sākotnējo kredītlimitu, jauns kredīts parādniekiem, protams, nebūs pieejams.

Scroll Up