Jā, kredīts ar sliktu kredītvēsturi ir reāls. Izlasi, kā to saņemt!

Vai zini, kāds ir Tavas kredītvēstures statuss? Ja Tev nav ne jausmas, par ko ir runa, apsveicam – visdrīzāk, nekādu problēmu ar kredītvēsturi Tev nav. Taču daudziem cilvēkiem šis jautājums atgādina par parādiem, uzkrātiem aizdevumiem un finanšu rakstura problēmām.

Negatīva kredītvēsture ir kavētu maksājumu rezultāts, kas samazina izredzes aizņemties no jauna. Samazina, taču neiznīcina – lasi tālāk, ar kādiem nosacījumiem pieejams kredīts ar sliktu kredītvēsturi!

Pārbaudi, vai zini, kas ir slikta kredītvēsture!

Intuitīvi šķiet, ka slikta kredītvēsture rodas parādu dēļ, tāpēc ikviens parāds automātiski bojā kredītvēstures statusu. Kopumā, tas tā arī ir, taču te ir dažas nianses, kas jāņem vērā, izvērtējot savu kredītvēsturi:

  • kredītvēstures statusu ietekmē ne tikai kredīti, bet arī komunālo maksājumu parādi, neapmaksātie rēķini, uzturlīdzekļi u.tml.;
  • informācija par parādniekiem tiek uzglabāta atbilstošajos datu reģistros, piemēram, ManaKredītvēsture.lv;
  • ikviens cilvēks var iepazīties ar savu kredītvēsturi, pieprasot bezmaksas izziņu Kredītu informācijas biroja mājaslapā (iespējams noformēt arī maksas abonementu, lai noskaidrotu savu kredītreitingu);
  • aizņēmēja vārdu iekļauj parādvēstures reģistros, ja no maksājuma kavējuma dienas ir pagājušas vismaz 60 dienas;
  • informācija par nomaksātiem parādiem tiek uzglabāta datubāzēs 5, bet par nenomaksātiem – 10 gadus.

Ko tas nozīmē aizņēmējiem? Pirmām kārtam, ka ne vienmēr kredītmaksājuma kavēšana bojā kredītvēstures statusu. Ja parādi ir bijuši, taču ir pilnībā nomaksāti 60 dienu laikā, aizņēmēja vārds netiek iekļaut parādnieku reģistros, un kredītvēstures statuss paliek pozitīvs. 

Otrkārt, kredīts ar sliktu kredītvēsturi var būt nepieciešams arī aizņēmējiem, kuri sen ir atrisinājuši savas finanšu grūtības, jo informācija par parādiem tiek dzēsta tikai pēc 5-10 gadiem. Raksta turpinājumā pastāstīsim, kā rīkoties, ja Tev ir vajadzīgs aizdevums ar sabojātu kredītvēsturi!

Kā un kur aizņemties ar sliktu kredītvēsturi?

Negatīva jeb slikta kredītvēsture nozīmē, ka aizņēmēja reputācija nav no spožākajām. Kreditori, it īpaši bankas, uzskata, ka jauni aizdevumi personai ar negatīvu kredītvēsturi ir pārāk riskanti, tāpēc tiem ir nepieciešami papildu risku novēršanas mehānismi: galvojums, ķīla, mazāks kredītlimits, augstākas procentu likmes u.c. Lielākoties kredīti ar negatīvu kredītvēsturi ir pieejami pie nebanku kredītdevējiem, nevis bankās.

Kāpēc tas tā notiek? Tāpēc ka nebanku aizdevēji strādā tikai kredītu nozarē, tie nepiedāvā citus finanšu pakalpojumus, un tiem ir svarīgi izveidot saistošus piedāvājumus dažādām klientu grupām. Protams, kredīts parādniekiem nav nekāds īpašais piedāvājums ar atvieglotiem nosacījumiem – arī nebanku aizdevēji objektīvi izvērtē kredītriskus un nosaka aizņemšanās prasības.

Nebanku aizdevumi: elastīgas iespējas dažādām situācijām

Kredīts parādniekiem nav universāli izplatīts pakalpojums, taču tirgū ir pietiekami daudz nebanku aizdevēju, kas to piedāvā. Ņem vērā, ka kredīts ar sliktu kredītvēsturi nav identisks kredītu apvienošanai un nav paredzēts esošo parādu nomaksai.

Šis aizdevums var būt parocīgs, ja grūtā finanšu situācijā aizņēmējam rodas steidzama nepieciešamība pēc papildu naudas summas, ko nav iespējams iegūt citur. Tāpat kā ikviens cits aizdevums, arī kredīts parādniekiem prasa rūpīgu par un pret izvērtēšanu un atbildīgu aizņemšanos. Izvērtējot kredītpieteikumu, nebanku aizdevējs var pieprasīt papildu ienākumus apliecinošos dokumentus un var piedāvāt mazāku kredītlimitu un īsāku atmaksas termiņu.

Aizņemoties ar sliktu kredītvēsturi, pievērs pastiprinātu uzmanību savām iespējām norēķināties ar kreditoru termiņā – ja neesi pārliecināts, ka varēsi veikt visus kredītmaksājumus, no aizņemšanās labāk atturēties.

Mēs, kredītu salīdzināšanas platforma Credly, esam apkopojuši labākos nebanku aizdevumu piedāvājumus. Meklējot, kur pieejams kredīts ar sliktu kredītvēsturi, izmanto mūsu informāciju!

Scroll Up