Ātrie kredīti - steidzama finanšu palīdzībā pamatotās situācijās

Kuram gan nav gadījušies steidzami un budžetā neieplānoti tēriņi? Paredzēt visus dzīves pārsteigumus vienkārši nav iespējams, un ne katram cilvēkam pa rokai ir finanšu drošības spilvens.

Ja atrisināt sarežģītu situāciju ar iekrājumiem vien neizdodas, Tev var būt noderīgi ātrie kredīti – īstermiņa aizdevumi no nebanku kredītdevējiem.

Vairāk informācijas

(3 Atsauksmes)
Informācija, kas ir norādīta tabulā ir ņemta no aizdevēja mājaslapas un tā var būt novecojusi, tāpēc aicinām ziņot mums par novecojušu informāciju sazinoties ar mums.

Mēs cenšamies atjaunot informāciju tabulā pēc iespējas ātrāk, bet ne vienmēr to varam izdarīt, tāpēc, ja vēlaties saņemt precīzākus datus, tad apmeklējiet aizdevēja mājaslapu.

Atsauksmes

Ātrie kredīti ir labs palīgs, ja nav citu risinājumu. Izmantoju pāris reizes, gribētos, lai šāds pakalpojums saglabājas arī nākotnē. Ļoti novērtēju iespēju salīdzināt visus aizdevumus vienuviet, jo piedāvājums ir ļoti plašs.

Paulīna

Ar Credly atradu aizdevumu steidzamam mašīnas remontam, saņēmu naudu vienas dienas laikā. Paldies Credly un aizdevējam par palīdzību!

Aleksandrs

Ilgu laiku neizmantoju ātros kredītus, bet dzīvē atgadījās ļoti nepatīkama situācija. Atradu Credly platformā piemēroto aizdevēju un pieteicos kredītam. Uzreiz gan naudu nesaņēmu, vajadzēja nosūtīt pa e-pastu bankas konta izrakstu, bet pēc pāris dienām dabūju visu summu.

Viesturs

what

Kas ir ātrie kredīti?

Ātrie kredīti jeb īstermiņa aizdevumi ir kredīti privātajam patēriņam, būtībā, patēriņa kredītu paveids. Taču, atšķirībā no parastiem patēriņa aizdevumiem, ātrajiem kredītiem ir dažas specifiskas īpatnības:

 • neliels kredītlimits, parasti no 50 līdz dažiem simtiem eiro;
 • īss atmaksas termiņš, parasti līdz 30 dienām;
 • komunikācija ar aizdevēju, pieteikšanās kredītam un atbildes saņemšana notiek internetā, aizdevēja mājaslapā;
 • operatīva naudas pārskaitīšana, parasti 10-15 minūšu laikā (ja pārskaitījums notiek vienas bankas ietvaros, un aizņēmējs piesakās kredītam aizdevēja darba laikā).

Ātrais kredīts ir izteikti standartizēts aizdevums, tāpēc tam iespējams pieteikties tiešsaistē, un aizņēmēja personīgā klātbūtne kreditora birojā nav nepieciešama.

Taču tas nav arī pakalpojums pēc pieprasījuma, jo aizdevums netiek piešķirts ikvienam potenciālam aizņēmējam. Lasi tālāk, kādi ir ātro kredītu veidi, piešķiršanas nosacījumi un izmantošanas īpatnības!

Populārākie ātro kredītu veidi

Kredīts bez galvojuma un ķīlas

Galvojums un ķīla nav obligāti visiem aizdevumiem, bet ātrais kredīts ir viens no nedaudzajiem kredītu veidiem, ko vienmēr piešķir bez galvojuma un ķīlas. Salīdzinājumam, patēriņa kredītam var būt vajadzīgs nodrošinājums, ja aizdevuma summa ir ļoti liela vai, ja aizdevējs saskata augstus kredītriskus. Ātro kredītu ar pārāk augstiem kredītriskiem visdrīzāk vienkārši atteiks.

Kāpēc tā? Atbilde slēpjas ātrā kredīta izsniegšanas nosacījumos. Īstermiņa aizdevums ir pieejams internetā, to piešķir nebanku kredītdevēji, daudzi no kuriem strādā tikai tiešsaistē. Noformēt aizdevuma nodrošinājuma, izvērtēt ķīlas vērtību internetā vienkārši nav iespējams, tāpēc ātrie kredīti tiek izsniegti bez galvojuma un ķīlas. Par kredīta atmaksas garantiju kalpo aizņēmēja maksātspēja un laba kredītvēsture.

Kredīts bez maksas

Bezmaksas aizdevums ir reklāmas sauklis, taču īstenībā neviens kredīts nevar būt bez maksas. Visas kredītsaistības ir jādzēš, un ātrā kredīta gadījumā tas jādara tikai 30 dienu laikā. Jēdziens “bezmaksas” nozīmē 100% atlaidi procentiem un komisijas maksām, citiem vārdiem, tas nozīmē kredītu bez pārmaksas – aizņemoties “bez maksas”, atmaksāsi tikpat, cik aizņēmies, ne centa vairāk. Taču tikai tad, ja izpildīsi aizdevēja prasības – nepagarināsi aizdevumu, nekavēsi maksājumus un neņemsi kredīta brīvdienas.

Vēl viens svarīgs aspekts ir “bezmaksas” kredīta pieejamība. 100% atlaide procentu maksai ir aizdevēja īpašais piedāvājums, tāpēc to parasti var izmantot tikai jaunie klienti, kas aizņemas pirmo reizi. Ātrais kredīts ar procentu atlaidi lielākoties ir pieejams ar mazāku kredītlimitu.

Kredīts bez oficiālas darbavietas

Oficiāla darbavieta un pārbaudāmie ienākumi kļūst par neatņemamu aizdevuma saņemšanas nosacījumu. Ja vēl pirms dažiem gadiem atsevišķi aizdevēji aizvēra acis uz neoficiāliem ienākumiem, tagad aizdevumu nozare valda atbildīgas kreditēšanas tendence. Pat, ja aizņēmējam ir stabili, bet neoficiāli ienākumi, tas negarantē ienākumu stabilitāti kredīta termiņa laikā. Aizdevējam ir tiesības pieprasīt ienākumus apliecinošos dokumentus, piemēram, izziņu no darba vietas, Valsts ieņēmumu dienesta vai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, tāpēc personām bez oficiālas darbavietas var būt ļoti grūti saņem vēlamo aizdevumu.

Kredīts ar sliktu kredītvēsturi

Negatīva kredītvēsture, saukta arī par sliktu kredītvēsturi, ir parādu rezultāts. Kredītvēstures statusu bojā ne tikai neatmaksāti un kavēti aizdevumi, bet arī nenomaksāti rēķini, uzturlīdzekļi un visi citi norēķini par saņemtajām precēm, pakalpojumiem vai kā citādi likumā noteiktie maksājumi. Daži nebanku aizdevēji piedāvā ātros kredītus ar sliktu kredītvēsturi, taču šāds piedāvājums ir ierobežots. Personām ar negatīvu kredītvēsturi jāņem vērā, ka aizdevējs var piedāvāt mazāku kredītlimitu, īsāku atmaksas termiņu un augstāku procentu likmi, jo kredītam ar sliktu kredītvēsturi vienmēr ir lielāki riski nekā aizdevumam personai bez parādiem.

Kredīts no 18 gadiem

Vispārīgi runājot, aizdevumi, tostarp arī ātrie kredīti, ir pieejami pilngadīgajiem, taču ātrais kredīts no 18 gadiem ir samērā rets pakalpojums. Vairums kredītdevēju izvēlas sadarboties ar klientiem, kuri sasnieguši vismaz 20-22 gadus. Protams, vecums nav vienīgais aizdevuma saņemšanas kritērijs, jo kreditors izvērtē arī klienta maksātspēju un kopējo finanšu situāciju. Ja nu Tev tomēr ir vajadzīgs aizdevuma jau 18 gadu vecumā un esi atradis piemēroto piedāvājumu, ņem vērā, ka ātrais kredīts no 19 gadiem nav īpašais piedāvājums – tas ir tāds pats aizdevums kā ikviens cits, un tas būs jāatmaksā līgumā noteiktajā kārtībā.

Ātrie kredīti Latvijā pēc likumdošanas izmaiņām: kas mainās un kas ne?

Latvijas iedzīvotājiem ātrie kredīti ir labi zināms pakalpojums, jo pirmie īstermiņa aizdevumi līdz algas dienai bija ienākuši vietējā kredītu tirgū jau 2008.-2009. gadā. Desmit gadu laikā nozare ir pārdzīvojusi augšupeju un kritumus, taču izmaiņu ziņā noteicošais bija 2019. gads, kad valdība pieņēma līdz šim lielāko nozari ierobežojošo likumu kopumu. Likumdošanas izmaiņas radīja trauksmi par ātro kredītu nozares turpmāko pastāvēšanu, taču kas īstenībā ir mainījies patērētājiem? Stāstām tālāk!

Pieejami arī pēc 2019. gada

Ātro kredītu ierobežojumi mainīja nozari, taču nav to iznīcinājuši. Lai gan daži kreditori izteica bažas par ātro aizdevumu dzīvotspēju jaunos apstākļos, šis pakalpojums vēl joprojām ir pieejams.

Tāpat kā pirms izmaiņu pieņemšanas, ātrie kredīti ir nebanku nozares pakalpojums, kas pieejams internetā. Īstermiņa kredīti tiek izsniegti bez galvojuma un ķīlas, un to standarta atmaksas termiņš arī tagad ir 30 dienas. Bet kas tad mainās? Kredītlimits, izmaksas un daži citi aspekti.

Jaunie ātrie kredīti – mazāki kredītlimiti, zemāki izdevumi

Ātri kredītu ierobežojumi galvenokārt skar aizdevumu izsniegšanas un administrēšanas nosacījumus:

 • maksimāla 30 dienu aizdevuma summa ir 50% no valstī noteiktās minimālas algas (2019. gadā tie ir 50% no 430 eiro jeb 215 eiro);
 • 30 dienu kredītu var pagarināt tikai divas reizes;
 • īstermiņa kredīta kopējās izmaksas nedrīkst pārsniedz 0,07 procentus dienā jeb aptuveni 25% gadā no pilnas kredīta summas;
 • aizdevējiem uzmanīgāk jāizvērtē klienta kredītvēsture un maksātspēja, jāveido datubāzes un jāapmainās ar informāciju, kas var būt nepieciešama atbildīgai kreditēšanai.

Ātrie kredīti VS patēriņa aizdevumi

Ņemot vērā likumdošanas izmaiņas, daudzi aizdevēji ir adaptējuši savus pakalpojumus jaunajiem tirgus apstākļiem. Daži ātrie kredīti ir pazuduši no piedāvājumā, citiem tika samazināts kredītlimits, bet vēl citi kļuva par vidējo posmu starp tradicionāliem ātrajiem un standarta patēriņa kredītiem. Pašlaik tirgū var novērot šādas tendences:

 • ātrie kredīti kļūst pieejami ar garāku atmaksas termiņu;
 • ātrajiem kredītiem nosaka jaunus, elastīgākus atmaksas nosacījumus, nodrošinot iespēju norēķināties ar kreditoru vai nu pēc 30 dienām, vai arī vairāku mēnešu garumā.

Ātrie kredīti var palīdzēt tikt galā ar sarežģītu dzīves situāciju, bet tie ir paredzēti tikai aizņēmējiem ar atbilstošu maksātspēju. Aizņemies atbildīgi, izvērtējot savas iespējas norēķināties ar aizdevēju termiņā!

how

Kā pieteikties pakalpojumam?

Ātrie kredīti ir nebanku nozares pakalpojums, kas pieejams tikai un vienīgi internetā. Pieteikties īstermiņa aizdevumam var aizdevēja mājaslapā, veicot vien dažus vienkāršus soļus:

 • izvēlies piemērotāko aizdevēju;
 • reģistrējies aizdevēja mājaslapā vai ienāc savā lietotāja profilā, ja jau esi reģistrētais lietotājs;
 • ja reģistrējies kā jaunais lietotājs, apstiprini savu profilu, pārskaitot simbolisko 0,01 eiro reģistrācijas maksu (tas ir arī visdrošākais veids, kā paziņot aizdevējam sava bankas konta numuru);
 • aizpildi kredīta pieteikumu un nosūti to tiešsaistē;
 • sagaidi atbildi 10-15 minūšu laikā.

Nebanku aizdevēji izvērtē potenciālus klientus, izmantojot valsts un pašu veidotās datu bāzes ar informāciju par fizisko personu kredītvēsturi. Nepieciešamības gadījumā aizdevējs var pieprasīt ienākumu apliecinošos dokumentus.

Klientiem, kuri atbilst aizdevēja prasībām, ātrais kredīts parasti ir pieejams mazāk nekā pusstundas laikā (ja naudas pārskaitījums ir vienas bankas ietvaros).

 

 

why

Kad var noderēt ātrie kredīti?

Ātrie kredīti var noderēt specifiskās ikdienas situācijās, kad papildu nauda ir vajadzīga steidzami, bet nepieciešamā summa nav pārāk liela. Vairumā gadījumu ātrajiem kredītiem piesakās, lai apmaksātu:

 • neieplānotus rēķinus, piemēram, rēķinu par datora vai automašīnas remontu;
 • negaidīti augstus rēķinus, piemēram, apkures rēķinu ziemas sezonā;
 • steidzamus pirkumus, piemēram, jaunu ziemas zābaku pāri sezonas vidū vai pat aviobiļetes braucienam pie saslimuša radinieka;
 • neatliekamus pakalpojumus, piemēram, ārstniecību.

Lai saņemtu ātro kredītu, aizņēmējam nav jānorāda pieteikumā kredīta izmantošanas mērķis. Līdz ar to kredīta nepieciešamības izvērtēšana paliek kredīta ņēmēja ziņā.

Atgādinām, ka ātrie kredīti nekādā ziņā nav paredzēti impulsīviem pirkumiem, izklaidei un luksusa preču iegādei, ko cilvēks nevar atļauties no saviem ienākumiem. Ātrais kredīts jāatmaksā jau 30 dienu laikā, tāpēc īpaši svarīgi ir izvērtēt visus aizdevuma par un pret un noteikt prioritātes.

whom

Kam var būt noderīgi ātrie kredīti?

Ātrie kredīti ir pieejami Latvijas pilsoņiem un personām ar pastāvīgā iedzīvotāja statusu. Lai saņemtu aizdevumu, kredīta ņēmējam jābūt:

 • e-pasta adresei;
 • telefona numuram;
 • bankas kontam vienā no Latvijā strādājošajām komercbankām.

Tie ir minimāli nosacījumi, kas jāizpilda potenciālam aizņēmējam, lai kreditors izvērtētu pieteikumu. Papildu, bet ne mazāk svarīgi kritēriji ir maksātspēja un kredītvēsture.

Lai saprastu, vai ātrais kredīts būs piemērots Tavām vajadzībām, analizē ne tikai aizdevuma nepieciešamību, bet arī:

 • ienākumu līmeni un iespēju atvēlēt daļu no ienākumiem kredīta maksājumiem;
 • ienākumu stabilitāti kredīta termiņa laikā;
 • iespēju atmaksāt aizdevumu līgumā noteiktajā termiņā.

Ja Tava finanšu situācija ir labvēlīga, un aizdevuma riski ir zemi, iespējams, ātrais kredīts palīdzēs atrisināt īstermiņa sarežģījumus. Tālāk pastāstīsim, kā pieteikties aizdevumam!

Biežāk uzdotie jautājumi

Kur pieejami ātrie kredīti?

Kopš savas parādīšanās, ātrie kredīti ir bijuši ekskluzīvi nebanku nozares pakalpojums. Bankas šo aizdevumu veidu pagaidām nepiedāvā, tāpēc pēc īstermiņa aizdevumiem jāvēršas pie nebanku kreditoriem. Ātrie kredīti ir pieejami tikai internetā, un pieteikšanās aizdevumam notiek kreditora mājaslapā.

Ātrie kredīti, tāpat kā visi citi aizdevumu veidi, nav bez maksas. Ātrais kredīts parasti pieejams ar atmaksas termiņu 30 dienas, kas aizņēmējiem nozīmē nepieciešamību jau no nākamās algas segt aizdevumu pilnā apjomā.

Katra ātrā kredīta izmaksas ir atšķirīgas, taču kopumā aizņēmējam jārēķinās gan ar pilnas aizdevuma summas, gan ar procentu atmaksu. Kredīta termiņa pagarināšana vēl vairāk palielina kopējās kredīta izmaksas. Precīzu atmaksas summu vari uzzināt ar kredītu kalkulatora palīdzību aizdevēja mājaslapā.

Ātrie kredīti ir pieejami internetā, un aizdevuma saņemšanai nav vajadzīgi dokumenti papīra formātā, taču aizdevums bez dokumentiem nav pieejams. Lat saņemtu vēlamo kredītu, aizņēmējam jābūt pasei, e-pasta adresei, telefona numuram, aktīvam bankas kontam.

Atsevišķos gadījumos var būt nepieciešami arī ienākumus apliecinošie dokumenti, piemēram, izziņa par nomaksātajiem nodokļiem u.tml. Ātrais kredīts tiek noformēts uz konkrētu aizņēmēju, tāpēc saņemt aizdevumu bez dokumentiem un neatklājot savus personas datus, nav iespējams.

Katra aizņēmēja maksātspēja tiek noteikta individuāli, tāpēc vienam cilvēkam aizdevēji var piešķirt vairākus aizdevumus, citam atteikt arī vienu mazu kredītu. Ierobežojumi jauna kredīta saņemšanai parasti ir atkarīgi no aizņēmēja maksātspējas un finanšu situācijas. Ja aizdevējs saskata pārāk augstus riskus, ātrais kredīts var tikt atteikts arī personai ar pozitīvu kredītvēsturi un stabiliem, bet nepietiekami lieliem ienākumiem. 

Aizdevēji parasti nenorāda kredīta atteikuma iemeslu, bet galvenokārt šādu lēmumu pieņem viena iemesla dēļ – pārāk augsti kredītriski. Negatīva kredītvēsture, zema maksātspēja, neregulāri ienākumi, liels jau noformētu aizdevumu skaits, apgādājamie, pārāk jauns vai cienījams vecums ietekmē aizdevēja lēmumu.

Ātrais kredīts var būt atteikts arī tad, ja potenciāls aizņēmējs neizpilda kreditora pamatnosacījumus: ja aizņēmējam nav bankas konta Latvijā, ja aizņēmējs nav Latvijas valstspiederīgais u.tt.

Daži ātrie kredīti ir paredzēti arī ārzemēs strādājošajiem Latvijas valstspiederīgajiem, taču ar vienu nosacījumu – kredīta ņēmējam jābūt bankas kontam vienā no Latvijā strādājošajām bankām. Aizdevējs nepārskaita kredītu uz ārzemju bankas kontu, jo šādam darījumam var būt piemērota komisija.

Lai pārbaudītu aizņēmēja kredītvēsturi un maksātspēju, aizdevējs izmanto speciālas datubāzes, piemēram, Creditreform, Inkasso u.c. Aizdevējam ir tiesības pieprasīt arī ienākumus apliecinošos dokumentus, kas palīdz objektīvāk noteikt klienta ienākumu līmeni un izvērtēt kredītriskus.

Scroll Up