Ātrie kredīti internetā no A līdz Z

Katram lēmumam nepieciešamas atbilstošās zināšanas, un kredītu nozarē šī patiesība ir divtik spēkā. Prasmes izvēlēties piemērotāko aizdevēju un pakalpojumu palīdz aizņemties ar zemākiem riskiem un Tavam maciņam draudzīgākiem nosacījumiem. Esam sagatavojuši kodolīgu ātro kredītu pamācību – lasi un iegūsti noderīgas zināšanas trīs minūšu laikā!

Galvenais par ātrajiem kredītiem

Ātrie kredīti ir īstermiņa aizdevumi ar samērā nelielu kredītlimitu un īsu atmaksas termiņu. Pašreizēja likumdošana nosaka, ka aizdevums uz 30 dienām nedrīkst būt lielāks par 50% no minimālās algas (2020. gadā tie ir 215 eiro jeb 50% no 430 eiro), taču tirgū ir pieejami arī ātrie aizdevumi ar lielāku kredītlimitu un nedaudz garāku atmaksas termiņu, aptuveni no 3 līdz 6 mēnešiem.

Īstermiņa aizdevumi ir nebanku nozares pakalpojums, kas lielākoties pieejams tiešsaistē, tāpēc ātrie kredīti tiek saukti arī par interneta aizdevumiem. Pieteikšanās kredītam un visa komunikācija ar aizdevēju notiek elektroniski, tāpēc aizdevumu var noformēt no jebkuras pasaules malas ar interneta pieslēgumu. 

Protams, ir arī daži ierobežojumi – lai saņemtu aizdevumu Latvijā, aizņēmējam jābūt Latvijas rezidentam, ar bankas kontu vienā no Latvijā strādājošajām komercbankām, vietējo mobilā tālruņa pieslēgumu un pietiekamiem, pārbaudāmiem ienākumiem.

3 iemesli aizņemties īstermiņā

Aizdevums uz 30 dienām var būt parocīgs, ja papildu nauda nepieciešama steidzami un ir vajadzīga pamatotiem tēriņiem. Lai gan katrs konkrēts aizņemšanās gadījums ir individuāls, parasti ātros aizdevumos izmanto, lai apmaksātu budžetā neieplānotos, neatliekamos tēriņus:

  • pēkšņus rēķinus, piemēram, soda naudas;
  • negaidīti lielus tēriņus, piemēram, rēķinu par ziemas apkuri;
  • medicīniskos pakalpojumus u.c.

Pašlaik ātrais kredīts ir operatīvākais aizdevumu veids, tāpēc to mēdz izvēlēties, ja naudas saņemšanas ātrumam ir izšķiroša nozīme. Taču īstermiņa kredīts nav universāla atbilde uz jebkādām naudas grūtībām. Par kredīta izmantošanas īpatnībām lasi raksta turpinājumā!

TOP lietas, ko izdarīt pirms aizņemšanās

Ātrais kredīts var izpalīdzēt dažādās dzīves situācijās, taču par spīti savam nelielam kredītlimitam un īsam atmaksas termiņam, tas ir tikpat nopietns aizdevums kā mājokļa kredīts vai apjomīgs patēriņa aizdevums. Ja domā, ka ātrais kredīts varētu būt Tev noderīgs, nesteidzies aizņemties, kur pagadās – vispirms izdari šādus soļus:

  • izvērtē savu maksātspēju. Tas ir pirmais un galvenais kritērijs, kas ietekmē ikvienas personas izredzes saņemt aizdevumu un atmaksāt to termiņā. Ņem vērā, ka ātrie kredīti jāatmaksā vien 30 dienu laikā, tāpēc Tev jābūt 100% pārliecinātam, ka varēsi segt parādsaistības savlaicīgi;
  • apsver kredīta nepieciešamību. Ne vienmēr naudas trūkums ir iemesls aizņemties, un ātrie kredīti sava īsa termiņa dēļ nekādos gadījumos nav paredzēti neapdomīgiem tēriņiem. Īstermiņa aizdevumi var noderēt tikai pamatotās situācijās, kas prasa tūlītēju finanšu risinājumu;
  • salīdzini visus piedāvājumus. Ātro kredītu nozare ir pārpildīta ar piedāvājumiem, un tie izskatās līdzīgi tikai no pirmā acu skatiena. Tālāk pastāstīsim vairāk par to kur un kāpēc salīdzināt aizdevumus!

Visi ātrie kredīti internetā – tagad arī Credly

Kredītu salīdzināšana nav joka lieta, un to var izdarīt divos veidos – lēni un sarežģīti vai arī ātri un efektīvi. Pirmajā gadījumā runa ir par patstāvīgu piedāvājumu salīdzināšanu, kas itin bieži nozīmē veltīgu laika tērēšanu. Ātrie kredīti ir pieejami pie desmitiem aizdevēju, un kuram gan gribas meklēt informācijas kripatiņas interneta dziļumos? 

Mēs piedāvājam atšķirīgu pieeju – kredītu salīdzināšanas platformu, kur visi ātrie aizdevumi no nebanku aizdevējiem jau ir apkopoti. Tev atliek tikai ievadīt aktuālos meklēšanas parametrus, un Credly algoritms atlasīs informāciju Tavā vietā!

Credly mērķis ir kļūt par saturiski bagātāko un noderīgāko kredītu salīdzināšanas platformu Latvijā. Ja Tev ir nepieciešami ātrie kredīti internetā, izmanto mūsu pakalpojumus bez maksas un liec lietā Credly padomus!

Scroll Up