Auto līzings ar sabojātu kredītvēsturi: reāli vai tomēr ne?

Personīgā automašīna ir daudzu cilvēku kārotākais sapnis. Lai gan labas mašīnas nav lētas, vidējie ienākumi nav šķērslis ceļā pie auto iegādes – auto līzings nodrošina iespēju nopirkt vēlamo transportlīdzekli un norēķināties par to 5-10 gadu periodā. Aizdevums mašīnas iegādei ir pieejams personām ar atbilstošo maksātspēju, taču liela nozīme ir arī kredītvēstures statusam. Ja finanšu sarežģījumu dēļ kredītvēsture ir negatīva, rodas jautājums – cik reāls ir auto līzings ar sabojātu kredītvēsturi? Atbildam uz šo jautājumu mūsu jaunajā bloga rakstā!

Svarīgākais par auto līzingu

Ja vēlies pirkt mašīnu, pirmām kārtam jānoskaidro, kāds aizdevums noderēs šim mērķim. Kredītu nozarē ir divi pakalpojumi, kas ir paredzēti transportlīdzekļa iegādei: auto līzings un auto kredīts. Lai gan ikdienā šos nosaukumus itin bieži lieto kā sinonīmus, tie apzīmē atšķirīgus piedāvājumus.

Auto līzings VS auto kredīts

Abi aizdevumi ir speciāli izstrādāti mašīnas pirkšanai, tiem ir atbilstošs kredītlimits un atmaksas termiņa robežas. Lielākās atšķirības starp līzingu un kredītu ir šādas:

 • auto līzings galvenokārt paredzēts jaunu un mazlietotu mašīnu iegādei;
 • auto līzingu piedāvājumos dominē bankas;
 • auto līzingam gandrīz vienmēr nepieciešama pirmā iemaksa (10-15% no mašīnas tirgus cenas);
 • auto līzings iedalās divās kategorijās: finanšu (aizņēmējs pilnībā izpērk auto, atmaksājot pilnu pirkuma cenu) un operatīvais (ilgtermiņa auto noma ar mazākiem ikmēneša maksājumiem un iespēju iemaksāt trūkstošo summu, lai iegūtu mašīnu savā īpašumā).

Savukārt auto kredīts ir pieejams arī pie daudziem nebanku kredītdevējiem, to var saņemt bez pirmās iemaksas un izmantot arī lietotu auto iegādei.

Cik pieejams ir auto līzings ar sabojātu kredītvēsturi?

Negatīva kredītvēsture nozīmē, ka aizņēmēja pagātnē (vai arī tagadnē) ir bijuši finanšu sarežģījumi, kas veicināja parādu uzkrāšanos. Sabojāta kredītvēsture neliedz personai nopirkt mašīnu līzingā, taču te ir savas nianses:

 • auto līzings, tāpat kā auto kredīts, var būt pieejams personām ar negatīvu kredītvēsturi, bet bez aktīvajiem parādiem;
 • tā kā informācija par parādiem (gan nomaksātiem, gan norakstītiem) glabājas parādvēstures datubāzēs no 5 līdz 10 gadiem, personai var būt nepieciešams auto līzings ar negatīvu kredītvēsturi pat tad, ja parādi jau sen ir nomaksāti;
 • aizņēmējs ar vairākiem aktīviem aizdevumiem, kavētiem maksājumiem, aizņēmējs, pret kuru ir uzsākta parādu piedziņa, vai kurš ir uzsācis bankrota procedūru, nevarēs noformēt auto līzingu ne bankā, ne pie nebanku aizdevēja.

TOP padomi aizņēmējiem

Izvērtējot savu situāciju, ņem vērā mūsu ieteikumus, kas palīdzēs veikt pārdomātāku izvēli:

 • analizē ne tikai savu kredītvēstures statusu, bet arī maksātspēju. Pat pozitīva kredītvēsture ne vienmēr nodrošina pieeju pie aizdevuma, jo kreditoram jāpārliecinās par kredīta ņēmēja uzticamību;
 • izvērtē savu iespējamo maksātspēju visā līzinga termiņa laikā. Pietiekama maksātspēja nozīmē regulārus ienākumus un iespēju ik mēnesi veikt līzinga maksājumu, nepakļaujot savu budžetu nevajadzīgiem finanšu riskiem;
 • pirms līzinga vai kredīta līguma parakstīšanas, iepazīsties ar visiem līguma punktiem un papildu izmaksām, tostarp arī komisijām par līguma nosacījumu maiņu.

Credly aizdevēju tops auto līzingam

Nebanku auto līzingi un auto kredīti ir pieejami ar elastīgiem nosacījumiem, turklāt daudziem aizdevējiem ir pašiem savi lietotu mašīnu auto plači, kur var izvēlēties mašīnu par zemāku cenu. Mēs, kredītu salīdzināšanas platforma Credly, esam apkopojuši labākos nebanku aizdevumu piedāvājumus Latvijā. Iesakām pievērst uzmanību tādiem aizdevējiem kā:

 • Mogo – lielākais nebanku aizdevējis auto līzinga nozarē ar lielu pieredzi;
 • Nord auto līzings – viens no vadošiem kredītu brokeriem;
 • Cars Outlet – mazlietotu auto pārdevējs un kreditors.

Auto līzings ar sabojātu kredītvēsturi var būt pieejams ar īsāku atmaksas termiņu un augstāku procentu likmi, bet tomēr tas ir reāls pakalpojums, ko var izmantot savu mērķu piepildīšanai. Izlasi vairāk par auto kredītu nosacījumiem Credly mājaslapā un veic gudru izvēli!

Scroll Up