Kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi: mūsu instrukcija

Ir trīs veidi, kā izrīkoties ar parādiem: ignorēt problēmu (draud ar vēl lielākiem sarežģījumiem, silti neiesakām), mēģināt nomaksāt parādus paša spēkiem vai apvienot visus aizdevumus vienā. Kas īsti ir kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi un kāpēc tas ir viens no optimālākajiem rīcības variantiem? Lasi par to mūsu jaunājā rakstā!

Kas ir kredītu apvienošana?

Kredītu apvienošanas jēga atklājas pakalpojuma nosaukumā – runa ir par dažādu aizdevumu apvienošanu vienā kredītā. Apvienot iespējams visus aizdevumus fiziskajām personām:

 • ātros kredītus;
 • patēriņa kredītus;
 • kredītlīnijas;
 • auto un mājokļa kredītus.

Atkarībā no individuālas aizņēmēja situācijas, kredītu apvienošana ir pieejama gan ar, gan bez ķīlas un galvojuma, to var izmantot arī personas ar kavētiem maksājumiem un negatīvu kredītvēsturi.

Būtībā, kredītu apvienošana nozīmē, ka dažādu lielu un mazu aizdevumu vietā aizņēmējam ir viens liels patēriņa kredīts ar garu atmaksas termiņu. It kā izskatās ērti, bet vai šādai rīcībai ir arī finanšu priekšrocības? Lasi par to tālāk!

Kāpēc apvienot kredītus?

Kredītu apvienošanai ir vismaz trīs lieli plusi, kas var ievērojami atvieglot aizdevuma nomaksu:

 • vienots līgums, maksājumu grafiks, procentu likme un termiņš;
 • zemāka procentu likme nekā daudzu aizdevumu procentu summa;
 • iespēja norēķināties ar kreditoriem, nekrājot parādus.

Protams, kredītu apvienošana nav nekāda debesu dāvana, kas ļauj vienkārši norakstīt parādus un aizmirst par tiem uz visiem laikiem. Apvienots aizdevums ir jāatmaksā no saviem līdzekļiem, bieži vien taupot un atsakoties no mirkļa iegribām un impulsīviem tēriņiem. Un tomēr tas ir viens no nedaudzajiem veidiem, kā tikt galā ar parādiem, nepasludinot maksātnespēju un nesaskaroties ar tādu nepatīkamu lietu kā parādu piedziņa.

Protams, ērtāk un ekonomiskāk ir apvienot kredītus, negaidot parādu parādīšanos, taču arī parādi nav nepārvarams šķērslis ceļā uz aizdevumu refinansēšanu. Lasi tālāk, ko darīt, lai apvienotu kredītus ar sliktu kredītvēsturi!

Kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi: īsā instrukcija

Slikta kredītvēsture nopietni traucē saņemt jaunu aizdevumu, taču kredītu apvienošana ir ļoti īpašs kredītu veids, kas var būt pieejams arī aktīviem parādniekiem. Lai apvienotu dažādus kavētus aizdevumus, Tev jāveic šādi soļi:

 • izvēlies vienu vai vairākus piemērotos aizdevējus. Viņu pakalpojumu klāstā jābūt skaidri norādītai kredītu apvienošanai/pārkreditēšana/refinansēšanai;
 • aizpildi pieteikšanās anketu internetā, norādot visu nepieciešamo informāciju par personas datiem, kredītiem un parādiem;
 • saņem ziņu no kreditora/-iem ar kredītu apvienošanas piedāvājumu. Piedāvājums nav saistošs un tiek sagatavots bez maksas, un piedāvājumā tiek norādīta iespējama procentu likme, ko aizdevējs parasti aprēķina individuāli;
 • izvēlies vispiemērotāko piedāvājumu un apstiprini, ka piekrīti aizdevēja nosacījumiem;
 • tālāk rīkojies pēc situācijas – ja aizdevējs piedāvā kredītu apvienošanu pret ķīlas nodrošinājumu, būs jānoformē ķīla (parasti ar aizdevēja starpniecību un palīdzību);
 • paraksti kredītu apvienošanas līgumu (parasti tas notiek aizdevēja birojā, atsevišķi aizdevēji nodrošina iespēju parakstīt līgumu arī ar elektronisko parakstu);
 • saņem pārkreditācijas summu savā bankas kontā un uzreiz sedz visus aktīvos kredītus un parādus;
 • sāc atmaksāt apvienotos kredītus saskaņā ar līguma nosacījumiem.

Ņem vērā, ka kredītu apvienošana ar negatīvu kredītvēsturi vienmēr būs pieejama ar mazāk draudzīgiem nosacījumiem nekā refinansēšana bez parādiem. Jo ātrāk būsi apvienojis aizdevumus, jo izdevīgāk Tavam maciņam!

Kredītu apvienošana nav sastopama pie ikviena aizdevēja, tāpēc visērtāk piemeklēt atbilstošo variantu ar Credly palīdzību – izmanto mūsu salīdzināšanas platformu, lai uzzinātu, pie kādiem kreditoriem pieejama kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi!

Scroll Up