Ne tikai Swedbank patēriņa kredīts: alternatīvie piedāvājumi ilgtermiņa aizdevumiem

Latvijā patēriņa aizdevumi stabili ierindojas trešajā vietā dažādu kredītu īpatsvarā. Kāpēc tie ir tik pieprasīti? Jo patēriņa kredītam ir garš atmaksas termiņš, apjomīgs kredītlimits un plašas izmantošanas iespējas. Ierastais ceļš ir meklēt patēriņa kredītu bankā, taču šajā nozarē jau sen strādā arī nebanku kredītdevēji. Šajā rakstā meklējam atbildi uz jautājumu, vai nebanku patēriņa kredīts spēj konkurēt ar bankas aizdevumu!

Par patēriņa kredītu vienkāršiem vārdiem

Īsākā atbilde uz jautājumu, kas ir patēriņa kredīts, ir šāda – tas ir ilgtermiņa aizdevums privātajam patēriņam. Aizdevuma kredītlimita robežas ir no dažiem simtiem līdz vairākiem tūkstošiem eiro, un aptuvenais atmaksas termiņš – no 6 līdz 24, 36 vai pat 48 mēnešiem. Vēlamo kredītlimitu un atmaksas termiņu katrs aizņēmējs izvēlas patstāvīgi, taču kreditors var piedāvāt savus nosacījumus, ja klienta izvēle nav atbilstoša maksātspējas līmenim.

Bankas VS nebanku kredītdevēji

Mūsdienās patēriņa kredīti ir pieejami ne tikai bankās, bet arī pie nebanku kredītdevējiem. Abiem segmentiem ir daudz kopīgo iezīmju, taču ir arī atšķirības:

  • banku aizdevumi galvenokārt ir paredzēti konkrētas bankas esošajiem klientiem. Ja aizņēmējs šīs bankas pakalpojumus nelieto, viņam parasti jāatvēr norēķinu konts izvēlētajā bankā, kas saistās ar papildu izdevumiem;
  • bankās ir daudz grūtāk saņemt aizdevumu ar negatīvu kredītvēsturi, pat, ja pagātnes sarežģījumi ir atrisināti un aizņēmēja maksātspējas līmenis jau ir pietiekams.

Apskatīsim atšķirības starp banku un nebanku patēriņa aizdevumiem uz reālā piemēra – populārā Swedbank patēriņa kredīta.

Swedbank patēriņa kredīts detaļās: ko nedrīkst palaist garām

Šī raksta tapšanas brīdī Swedbank piedāvāja patēriņa kredītus līdz 12 000 eiro ar individuāli noteikto procentu likmi no 11,9%. Kredīta atmaksas termiņš ir no 6 līdz 60 mēnešiem. Papildus Swedbank piedāvā patēriņa kredītu mājokļa labiekārtošanai līdz 20 000 eiro ar termiņu līdz pat 10 gadiem. Skan lieliski? Daudziem tas tiešām ir labs piedāvājums, taču te ir savas nianses.

Banka nosaka procentu likmi ņemot vērā ne tikai klienta kredītvēsturi un aizdevuma summu, bet arī lojalitāti. Proti, ja neesi uzticīgais Swedbank klients, Tavas izredzes aizņemties ar draudzīgiem nosacījumiem samazinās. Vēl jo vairāk, labākus piedāvājumus parasti saņem aizņēmēji, kuri jau ir izmantojuši bankas kredītus, kredītkartes un līdzīgus piedāvājumus. Pirmais aizdevums bankā parasti ir ar samērā augstu procentu likmi, kas nav izdevīgi kredīta ņēmējam. Iespējamais risinājums – izmantot nebanku nozares piedāvājumus.

Nebanku patēriņa kredīts: pieejamāks un elastīgāks

Atšķirībā no bankām, nebanku aizdevēji nepiedāvā citus finanšu pakalpojumus, tādus kā norēķinu konti, maksājumu kartes, uzkrājumi u.tml. Šie uzņēmumi strādā tikai aizņēmumu nozarē un galvenokārt fokusējas uz klienta maksātspējas līmeni. Tieši nebanku nozarē ir pieejami patēriņa kredīti ar negatīvu kredītvēsturi, ar nosacījumu, ka kredīta ņēmējam ir pietiekami ienākumi aizdevuma atmaksai.

Patēriņa kredīti ir viens no izplatītākajiem aizdevumu veidiem nebanku nozarē, ko piedāvā arī aizdevēji, kas specializējas citos kredītos. Piemēram, Nord Auto Līzings piedāvā ne tikai auto līzingus, bet atī patēriņa kredītus bez ķīlas.

Cits nebanku kreditors, Sefinance, piedāvā specializētus patēriņa kredītus mājokļa remontam un standarta patēriņa aizdevumus citiem mērķiem. Vēl viens kredītdevējs ar plašu īpašo patēriņa kredītu piedāvājumu ir Moneza – pakalpojumu klāstā ir patēriņa kredīts remontam, ceļojumam, izglītībai un sadzīves tehnikai.

Daži nebanku aizdevēji piedāvā patēriņa kredītus ar lieliem kredītlimitiem, kas krietni pārsniedz bankas aizdevumu maksimālās robežas. Protams, arī šeit pieejamā kredīta summa ir atkarīga no aizņēmēja maksātspējas, bet kopumā nebanku nozare piedāvā plašākas aizņemšanās iespējas.

Visi patēriņa kredīti vienuviet

Kā redzi, banku piedāvājums nav universāls, un daudzās situācijās tieši pie nebanku kredītdevējiem var atrast individuāli piemērotāko aizņēmumu. Nebanku aizdevēju sektors ir piesātināts ar piedāvājumiem, taču Tev nav jāmeklē pieejamākais kredīts patstāvīgi. Mēs, kredītu salīdzināšanas platforma Credly, palīdzēsim Tev šajā uzdevumā – esam sagatavojuši parocīgās salīdzināšanas tabulas, lai Tu varētu atlasīt piedāvājumus pēc sev aktuālajiem parametriem. Izskatās ērti, vai ne?

Vieniem aizņēmējiem noder Swedbank patēriņa kredīts, bet daudziem nākas meklēt citus, individuālākus risinājumus. Izmanto Credly platformas padomus un izvēlies patēriņa kredītu ar sev piemērotākajiem nosacījumiem!

Scroll Up