Swedbank hipotekārais kredīts: izlasi, pirms aizņemies!

Mājokļa kredīts nav joka lieta, un katram hipotekārajam aizdevumam ir savi zemūdens akmeņi. Uzzini par tiem, pirms nav par vēlu – iepazīsties ar Swedbanka hipotekārā kredīta analīzi, un izlemj, vai tas ir vai nav Tev piemērots!

Galvenais par Swedbank piedāvājumu

Swedbank mājokļa kredīts ir pieejams ar pirmo iemaksu (no 15% no īpašuma cenas) un ir paredzēts mājokļa vai zemes gabala iegādei. Kredīta pamatraksturojumi ir šādi:

  • kredītlimits no 10 000 līdz 200 000 eiro;
  • atmaksas termiņš līdz 30 gadiem;
  • finansējums līdz 85% no nekustamā īpašuma tirgus vērtības;
  • procentu likme tiek noteikta individuāli.

Īsais Swedbank mājokļa kredīta izklāsts nav ne labāks, ne sliktāks par daudziem citiem piedāvājumiem – hipotekārie aizdevumi nav nekādi īstermiņa kredīti, tos nevar saņemt 15 minūtēs un daudzus aspektus izšķir aizņēmēja personīgā situācija. Taču vai vispār vērts pieteikties Swedbank aizdevumam un tālāk jau izrunāt visus jautājumus ar bankas konsultantu? Mēs uzskatām, ka drīzāk nē, nekā jā, un lūk kāpēc.

Neesi Swedbank klients – nav kredīta

Viens no izplatītākajiem iemesliem, kāpēc Swedbank hipotekārais kredīts var nebūt piemērots aizņēmējam, ir norēķinu konts. Jā, tieši tā – mājokļa kredīta likteni var izšķirt nevis aizņēmēja ienākumi vai kredītvēsture, bet tāda vienkārša lieta kā norēķinu konts citā bankā. Lai gan Swedbank jau labu laiku ir visvairāk aktīvo klientu, daudzi tomēr izmanto citu banku pakalpojumus, un šī iemesla dēļ nevar pieteikties Swedbank hipotekārajam aizdevumam.

Swedbank kreditēšanas eksperts kā obligātu nosacījumu norāda nepieciešamību saņemt ienākumus tieši uz Swedbank norēķinu kontu. Vēl jo vairāk, pat aktīvie Swedbank klienti riskē dabūt maksāt sodu, ja nu pēkšņi sāk izmantot citu banku pakalpojumus – hipotekārā kredīta līgumā ir norādīts, ka sods par to, ka aizņēmējs ir pārtraucis regulāri ieskaitīt savus ienākumus Swedbank kontos, ir 0,6 procentpunkti.

Lai gan šī summa nav pārāk liela, būtībā tā nozīmē sodu par to, ka cilvēks maina savus finanšu ieradumus – ne pati labākā pieeja, vai ne?

Aizņēmējam nedraudzīgs līgums

Pirmām kārtam vēlamies akcentēt – neviens aizdevums nav īsti izdevīgs, jo aizņēmējam tas vienmēr nozīmē papildu tēriņus, procentu un komisiju maksājumus. Taču aizdevuma nosacījumi var būt draudzīgi kredīta ņēmējam, kurš tiek uzskatīts par vienlīdzīgu darījuma dalībnieku, un var būt arī nedraudzīgi. Izpētot Swedbank hipotekārā kredīta līgumu, var secināt, ka tas drīzāk pieskaitāms otrajai kategorijai. Kā aizņēmējam nedraudzīgos līguma trūkumus var minēt:

  • augstas soda naudas, kas gadā sasniedz pat 57.6%;
  • nepieciešamība pēc bankas atļaujas, lai hipotēkā esošo īpašumu iznomātu vai patapinātu, un naudas sods 5% apmērā no kredīta pamatsummas šī nosacījuma neizpildes gadījumā (vienkāršiem vārdiem runājot – liels naudas sods par to, ka būsi izīrējis savu dzīvokli uz pāris mēnešiem, kamēr pats būsi atvaļinājumā);
  • plašas bankas tiesības pieprasīt pirmstermiņa kredīta atmaksu (piemēram, ja pasliktinājies īpašuma tehniskais stāvoklis, vai arī, ja pret aizņēmēju tiek vērsti finanšu prasījumi, kuru apjoms un veids līgumā nekādi nav definēti).

Vai tagad, ņemot vērā visu informāciju, var apgalvot, ka Swedbank hipotekārais kredīts ir neizdevīgs, nedraudzīgs, galu galā slikts? Ne gluži, jo katram aizdevumam ir arī savas priekšrocības, un arī Swedbank piedāvājums kādam var likties piemērots.

Taču mūsu skatījumā noteikti būtu jāizvairās no tā, lai noformētu kredītu tikai tāpēc, ka to piedāvā liela un visiem zināma banka. Laba prakse ir izpētīt visus esošos piedāvājumus, tostarp arī nebanku – tiem parasti ir elastīgāka pieeja klientiem un draudzīgāka attieksme pret aizņēmēja dzīves situāciju.

Salīdzini nebanku hipotekāros kredītus Credly platformā un izvēlies sev piemērotāko!

Scroll Up