Vai SEB patēriņa kredīts ir izdevīgākais?

Liela apmēra aizņēmumi visbiežāk tiek veikti, sadarbojoties ar kredītiestādēm. Mazākas summas nereti var aizdot arī radinieki vai labi draugi, savukārt lielāku summu darījumus labāk uzticēt aizdevējiem. Tas aiztaupa virkni nebūšanu, piemēram, savstarpējas ķildas, ja aizdevuma atmaksas nenotiek gluži tā, kā sākotnēji ir cerēts. Viena no iespējām, kur aizņemties, ir SEB banka. Kas ir SEB patēriņa kredīts un kas jāzina par šāda veida aizdevumiem gan pie banku, gan nebanku sektora aizdevējiem? Lasi un uzzini šajā rakstā!

Patēriņa kredīts – ilgtermiņa aizdevums

Vadoties pēc Latvijas Bankas sniegtās informācijas, patēriņa kredīts ir viens no biežāk izsniegtajiem aizdevumiem Latvijā. Tas ierindojas trešajā vietā, tādējādi norādot uz augsto pieprasījumu no fizisko personu puses. Šādu aizdevuma veidu raksturo:

 1. izsniedzēju dažādība. To saņemt vari gan pie banku, gan nebanku sektora aizdevējiem, piemēram, gan pie SEB bankas, gan nebanku sektora aizdevējiem – Altero, Ferratum u.c.;
 2. nav vienotu noteikumu, kas paredzētu, kāda veida procedūra ir jāīsteno katram kredīta izsniedzējam. Tas, savukārt, sniedz iespējas variēt gan ar minimālajiem un maksimālajiem izsniegšanas summas apmēriem, gan procentu likmi un atmaksas termiņu. Šie noteikumi katram aizdevējam ir individuāli un darbojas tikai vienas kredītiestādes ietvaros;
 3. atmaksas noteikumi parasti ir salīdzinoši elastīgi, kas nozīmē, ka lielāka apmēra patēriņa kredītiem, piemēram, kas sasniedz 15 000 eiro vai pat 25 000 eiro apmērus, atmaksas termiņš var būt līdz pat 7 gadiem.

SEB patēriņa kredīts

SEB bankas patēriņa kredītam ir savas priekšrocības, piemēram:

 • to ir iespējams saņemt arī bez ķīlas un pirmās iemaksas;
 • to var noformēt arī internetbankā;
 • īpaši izsniegšanas noteikumi ir arī tad, ja vēlies iegādāties automašīnu.

Taču jārēķinās, ka patēriņa kredītam ir dažādas procentu likmes. Piemēram, zelta līmeņa klientiem tie ir tikai 10%, kamēr standarta likme gandrīz teju augstāka – 19%. 

Lai uzzinātu, kāda apmēram varētu izskatīties atmaksa, ņemot aizdevumu, ir pieejams arī SEB patēriņa kredīta kalkulators

Banku VS nebanku sektors

Taču SEB banka un citi banku sektora kreditētāji nav vienīgie, kas piedāvā saņemt aizdevumus! Patēriņa kredīts ir pieejams arī pie nebanku sektora kredītdevējiem, kuri piedāvā saņemt aizdevumu ar vēl dažādākiem noteikumiem. Kādas ir atšķirības?

 • Nebanku sektora aizdevēji lielākoties piedāvā saņemt augstākas naudas summas, kā arī aizdevuma atmaksu nereti var veikt garākā laika posmā. 
 • Tāpat jāņem vērā, ka, ja, piemēram, SEB bankā pieteikumu var veikt caur internetbanku, tad ar nebanku sektora aizdevējiem ir vienkāršāk – Tev nav jābūt klientam, lai pieteiktos attālināti.

Salīdzini piedāvājumus!

Lai izvēlētos piemērotāko aizdevēju patēriņa kredīta saņemšanai, piedāvājam izmantot mūsu – Credly – piedāvājumu, bez maksas salīdzinot aizdevēju piedāvājumus ar pāris klikšķiem! Aizdevēju salīdzināšana online nekad vēl nav bijusi tik vienkārša! Kas jādara?

 1. Atver sadaļu “patēriņa kredīts”.
 2. Ievadi vēlamos parametrus. 
 3. Spied “meklēt izdevīgāko”.

Tas arī viss – tieši tik vienkārši tas ir! Tas ir pavisam ātri un, kas ir svarīgi – pieejams ikvienā diennakts laikā visiem bez lietošanas maksas! Nav jāreģistrējas, jāaizpilda pieteikumi – vien jāsalīdzina un uzreiz jādodas uz izvēlētā aizdevēja mājaslapu, ja esi nosliecies par labu kādam piedāvājumam!SEB patēriņa kredīts, protams, ir viens no veidiem, kā aizņemties ilgtermiņā, taču pirms teikt “jā” vienam no aizdevējiem, Tev jābūt gudram, tāpēc nepieciešams veikt aizdevēju salīdzināšanu!

Scroll Up