Patēriņa kredīta kalkulators: kā lietot un ko ņemt vērā?

Vai vēl atceries tās dienas, kad iespējamās kredīta izmaksas varēja aprēķināt tikai pēc sarunas ar bankas konsultantu? Mūsdienās viss ir citādāk, un patēriņa kredīta kalkulators ļauj vēl pirms pieteikšanās aizdevumam uzzināt kopējo atmaksas summu un procentu pārmaksu. Taču vai viss patiešām ir tik vienkārši? Lasi mūsu jaunajā rakstā, kā lietot online kalkulatorus un kas jāņem vērā, veicot aprēķinus!

Patēriņa kredīta kalkulators: instrukcija Tev

Patēriņa kredīta kalkulatoru nevar palaist garām – tas vienmēr atrodas aizdevēja mājaslapas galvenajā lapā. Kalkulators parasti sastāv no lodziņiem, kur jāieraksta informācija, vai arī tas var būt aprīkots ar interaktīvām tabulām, kur var norādīt vēlamos rādītājus. Lai veiktu aprēķinus, Tev jāveic tikai daži soļi:

  • izvēlies aizdevējus, kuru piedāvājumi šķiet atraktīvi (vislabāk atlasi vairāk nekā vienu kreditoru un atver visas mājaslapas kaimiņcilnēs – tā būs ērtāk salīdzināt rezultātus);
  • norādi kalkulatorā vēlamo kredīta apjomu un atmaksas termiņu un neaizmirsti ierakstīt arī aptuvenu procentu likmi, ja tas ir nepieciešams (lai aprēķini būtu pēc iespējas precīzāki, iesakām norādīt vidējo procentu likmi, nevis augstāko vai zemāko);
  • spied pogu “aprēķināt” un saņem rezultātu.

Kalkulatora izmantošanai nav jānorāda nekādi personas dati, un aprēķins aizdevēja mājaslapā nav pielīdzināms kredītpieteikuma nosūtīšanai. Tu vari mierīgi veikt aprēķinus dažādās mājaslapās, neuztraucoties par to, ka aizdevējs iegūs Tavu kontaktinformāciju vai kā citādi varēs likt Tev izmantot viņa pakalpojumus.

Patēriņa kredīta kalkulators ir ļoti noderīgs rīks, taču ikviena aizdevēja mājaslapā ir norādīts, ka kalkulators paredzēts tikai provizoriskiem aprēķiniem. Ko tas nozīmē un kāpēc tas ir svarīgi? Par to raksta turpinājumā!

3 lietas, kas ietekmē aprēķinu rezultātus

Provizoriski aprēķini ir aptuveni, paredzēti nojausmas gūšanai par iespējamām aizdevuma izmaksām, taču nekādā gadījumā nav saistoši nedz aizdevējam, nedz kredīta ņēmējam. Kredīta kalkulators parāda tikai aptuvenas izmaksas trīs iemeslu dēļ:

  • nav zināma precīza procentu likme. Viens no rādītājiem, no kura ir atkarīgas kopējās aizdevuma izmaksas, ir procentu likme. Reti kurš aizdevējs piedāvā fiksētu procentu likmi visiem klientiem, daudz biežāk sākotnēji ir zināmas tikai procentu likmes zemākas un augstākas robežas. Kalkulatorā var ievadīt jebkuru ciparu, taču reālu procentu likmes apjomu var uzzināt tikai pēc pieteikšanās aizdevumam;
  • nav ziņu par aizņēmēja dzīves un finanšu situāciju. Procentu likmes apjomu, kā arī pieejamo kredītlimitu, tieši ietekmē aizņēmēja maksātspēja un kredītvēsture. Kredītu kalkulators nav aprīkots ar papildu mehānismiem, kas aprēķina dažādas izmaksas klientiem ar labu un sliktu kredītvēsturi, tāpēc aktuāla informācija par pieejamo kredītlimitu arī pieejama tikai pēc pieteikšanās un pieteikuma izskatīšanas;
  • ir tikai daļa no atbildīgas kreditēšanas principiem. Jau gandrīz divus gadus Latvijā ir spēkā likuma grozījumi, kas regulē nebanku kredītus. Viens no jauninājumiem ir obligāta prasība padziļināti izpētīt klienta kredītspēju un apmainīties ar informāciju par personas aizdevumiem. Patēriņa kredīta kalkulators nepilda šādas funkcijas, to var lietot arī parādnieki, bet tas nenozīmē, ka personām ar neatbilstošu maksātspēju un kredītvēsturi aizdevums tiks piešķirts ar kalkulatora aprēķinātajām izmaksām.

Patēriņa kredīta kalkulators ir vienkārši lietojams rīks, taču atrast piemēroto aizdevēju gan var nebūt vienkārši. Piedāvājumu ir tik daudz, un tie izskatās tik līdzīgi – vai pazīstama aina?

Izmanto mūsu kredītu salīdzināšanas platformu, lai uzzinātu, kāds aizdevums ir visvairāk piemērots Tavai situācijai!

Scroll Up