Investīcijas Latvijā: īsais ceļvedis iesācējiem

Investīcijas ir viens no vārdiem, ko ikdienā dzird daudz, bet kas ne vienmēr ir skaidri izprotams. Parasti investīcijas asociē ar vērienīgiem ieguldījumiem valsts un privāto nozaru attīstībā, un investorus visbiežāk iedomājas kā baņķierus un investīciju fondu pārvaldniekus.

Patiešām, šādas investīcijas ieņem svarīgu vietu ikvienas valsts ekonomikā, taču mēs šoreiz parunāsim par citām investīcijām – investīcijām, kas var būt pieejamas arī Tev. Izskatās interesanti? Tad lasi tālāk!

Investīcijas tuvplānā: kas, kam, kāpēc

Jaunākais investīciju veids ir investīcijas privātpersonām. Tas ir fin-tech nozares pakalpojums, kas ietver investīcijas:

  • aizdevumos – investors atpērk kredītu daļas un saņem peļņu ar katru kredītmaksājumu;
  • nekustamajā īpašumā – investors iegulda īpašumu būvniecībā un attīstīšanā;
  • biznesā – investors finansē biznesa projektus un saņem peļņu pēc to realizēšanas.

Naudas ziņā interneta investīcijas ir pieejamas arī personām ar vidējiem ienākumiem. Minimālās investīcijas aizdevumos sākas ar 10 eiro, nekustamajā īpašumā un biznesā – no 50-100 eiro. Lai sāktu ieguldīt, nav nepieciešama investora maksātspējas un kredītvēstures pārbaude, jo darījumiem investors izmanto tikai savu naudu, neaizņemoties no citiem.

Cik izplatītas ir investīcijas Latvijā?

Latvijā fin-tech nozare ir labi attīstīta un tieši pie mums interneta investīcijas ir guvušas plašu popularitāti. Latvijas iedzīvotājiem ir pieejami visi online investīciju veidi, turklāt investēšanas iespējas neierobežojas tikai ar vietējo piedāvājumu. Izvēle ir plaša, bet ne katra investīciju iespēja nodrošina vēlamo peļņu. Stāstām tālāk, kā izvēlēties savu pirmo investīciju objektu un nekļūdīties!

Kur investēt, lai nopelnītu vairāk?

Investīciju mērķis ir peļņa, un viens no galvenajiem investīciju atlases kritērijiem ir potenciāla peļņa. Interneta investīcijas sola samērā augstu peļņu (līdz pat 10-15% gadā), taču visi peļņas aprēķini ir provizoriski. Peļņu ietekmē gan individuālie faktori (piemēram, aizņēmēja personīgais finanšu stāvoklis un maksātspēja, ja runājam par investīcijām kredītos), gan kopējā ekonomiskā situācija valstī, reģionā un pasaulē.

Lai nopelnītu vairāk, iesakām pievērst uzmanību ne tik daudz investīciju objektiem, cik investēšanas kārtībai:

  • veido diversificētu investīciju portfeli un neliec visas olas vienā grozā – sadali kopējo investīciju summu pa dažādiem objektiem;
  • plāno peļņu ilgtermiņā pat tad, ja ieguldi naudu īstermiņa aizdevumos – vislabāk neizņem investētos līdzekļus vismaz gada laikā;
  • pārbaudi investīciju atmaksas garantijas un investora tiesību aizsardzību.

Pieejamākais investīciju veids – P2P platformas

P2P jeb Peer to Peer ir biznesa darījumu veids, kurā visas iesaistītās puses atrodas vienlīdzīgās pozīcijās un kas veic darījumus bez starpnieka iesaistes. Proti, P2P investīcijas nozīmē, ka investori un investīciju meklētāji ir līdzvērtīgi partneri, atšķirībā no parastām investīcijām, kur liels spēlētājs, piemēram, banka vai investīciju fonds, iegulda milzīgas summas projektā.

P2P investīcijas norisinās internetā, specializētajās investīciju platformās. Platformas pilda starpnieka lomu, taču nepiedalās investēšanā, tās vienkārši nodrošina tiešsaistes tirgus vietu, kur satiekas investori un investīciju objektu īpašnieki.

Investīciju platformas strādā visās interneta investīciju nozarēs: aizdevumi, nekustamais īpašums un bizness. Izmantojot vietējās un starptautiskās investīciju platformās, var investēt Latvijā un ārzemēs, parasti Baltijas reģiona valstīs un ES dalībvalstīs.

Salīdzini visas investīciju opcijas mūsu mājaslapā!

Lai Tu netērētu laiku, meklējot piemērotās investīcijas globālajā tīmeklī, esam veikuši šo garlaicīgo, bet svarīgo darbu Tavā vietā. Kredītu salīdzināšanas platformā Credly atradīsi sarakstus ar labākajām Latvijas iedzīvotājiem pieejamajām P2P platformām ar investīcijām aizdevumos, nekustamajā īpašumā un biznesa projektos.

Izvēlies investīcijas Latvijā un sper pirmos soļus investora lomā ar Credly atbalstu!

Scroll Up