Hipotekārā kredīta kalkulators: profesionāla aprēķina noslēpumi

Viens no dārgākajiem darījumiem, ko vidējais cilvēks noslēdz savā mūžā, ir mājokļa kredīts. Tas finansē līdz pat 90% no īpašuma tirgus cenas un tā atmaksas termiņš ir mērāms vairākos gadu desmitos.

Hipotekārā aizdevuma noformēšana prasa skrupulozu pieeju, un viens no galvenajiem rīkiem, kas palīdz izvērtēt dažādus piedāvājumus, ir hipotekārā kredīta kalkulators. Stāstām raksta turpinājumā, kā izmantot kalkulatoru saviem mērķiem!

Kas ir hipotekārais kredīts un kam tas vajadzīgs?

Katram gadījumam vispirms atgādināsim pamatlietas, kas par hipotekāro kredītu jāzina katram potenciālam īpašuma pircējam:

  • tas ir apjomīgs aizdevums dzīvokļa, privātmājas vai arī zemes gabala iegādei;
  • tas ir pieejams ar vidējo atmaksas termiņu līdz 20-30 gadiem;
  • tas tiek izsniegts ar pirmo iemaksu, kas sastāda aptuveni 20% no īpašuma tirgus vērtības;
  • tas var būt pieejams ar valsts galvojumu un atlaidēm pirmajai iemaksai, ja pircējs ir jaunais speciālists vai vecāks, kurš audzina bērnu līdz 23 gadu vecumam.

Šajā rakstā mēs gribētu fokusēties nevis uz hipotekārā aizdevuma nosacījumiem, bet uz kredīta kalkulatoru izmantošanu. Arī hipotekārajiem kredītiem ir tiešsaistes kalkulatori, kas palīdz veikt provizoriskus aprēķinus, taču tiem ir savas īpatnības. Par tām vairāk lasi raksta turpinājumā!

Atslēga pie veiksmīgas aizņemšanās: hipotekārā kredīta kalkulators

Kredīta kalkulators ir tiešsaistes rīks, kurā ir iebūvēti aprēķinu algoritmi. Izmantojot lietotāja ievadīto informāciju, kalkulators var aptuveni aprēķināt:

  • iespējamo pieejamo kredītlimitu atkarībā no ienākumu līmeņa;
  • potenciālo hipotekārā aizdevuma summu un ikmēneša kredītmaksājumu;
  • ikmēneša kredītmaksājuma apjomu atkarībā no kredīta atmaksas termiņa.

Kalkulatora aprēķinus ietekmē tādi faktori kā aizņēmēja maksātspējas līmenis, esošo parādsaistību apjoms, apgādājamo skaits un kredīta procentu likme. Tālāk pastāstīsim vairāk par to, kas ietekmē aprēķinu galīgo rezultātu!

3 padomi profesionāliem aprēķiniem

Lai aprēķini ar hipotekārā kalkulatora palīdzību ieviestu skaidrību, nevis vēl vairāk samulsinātu, izmanto mūsu aprēķinu rekomendācijas:

  • ņem vērā, ka visus aprēķinus kalkulators veic ar lietotāja noteikto procentu likmi, kas var būt zemāka vai augstāka par likmi, ko aizdevējs piedāvās pēc kredītpieteikuma izvērtēšanas;
  • lai nepārvērtētu savas finanšu iespējas, provizoriskos aprēķinos ieteicams izmantot augstākas procentu likmes. Vienmēr ir labāk uzzināt savu finanšu iespēju augstākās robežas, nevis paļauties uz to, ka aizdevējs piedāvās ļoti zemu procentu likmi un attiecīgi arī zemākus ikmēneša maksājumus;
  • neaizmirsti, ka hipotekārā kredīta kalkulators nepieskaita aprēķiniem papildu izmaksas: komisijas par līguma noformēšanu, Zemes grāmatas nodevu, notāra pakalpojumus un citus tēriņus, kas raksturīgas mājokļa kredītam.

Mājokļa kredīta kalkulatora aprēķini ir pirmais solis ceļā pie kredīta noformēšanas, taču aizdevēja sagatavotais individuālais piedāvājums gandrīz vienmēr būs dārgāks nekā personas provizoriskie aprēķini. Tas notiek tāpēc, ka neviens kalkulators nevar ņemt vērā visus kredītriskus un aizņēmēja individuālo situāciju. Taču tieši kalkulators palīdz aptuveni noteikt, vai vispār vari atļauties hipotekāro aizdevumu, vai arī vērts pagaidīt dažus gadus.

Visi mājokļa kredīti vienuviet

Hipotekārais kredīts mūsdienās pieejams arī pie nebanku aizdevējiem. Atšķirībā no bankām, nebanku kredītdevēji neizvērtē klienta lojalitāti un iepriekšējo sadarbību ar aizdevēju, pievēršot uzmanību tikai aizņēmēja kredītvēsturei un maksātspējai. Arī nebanku aizdevēji izvieto savās mājaslapās parocīgos kredītu kalkulatorus, kas palīdz pusminūtes laikā izvērtēt piedāvājumu.

Mūsu mājaslapā atradīsi informāciju par labākajiem nebanku aizdevējiem un hipotekārā kredīta kalkulatoriem: Latvijas Hipotēka, Hipo Credit, Lat Kredīts u.c. Iepazīsties ar Credly padomiem un izvēlies kredītu mājokļa iegādei ar draudzīgākajiem nosacījumiem!

Scroll Up