Ātrais kredīts ar sliktu kredītvēsturi: nosacījumi un padomi

Sabojāta jeb slikta kredītvēsture daudziem cilvēkiem ir vairāk nekā pazīstama – kā zināms, uzkrāt parādus ir daudz vieglāk, nekā tos atmaksāt. Slikta kredītvēsture nozīmē ne tikai nepieciešamību maksāt kreditoriem, tā spēj ietekmēt parādnieka dzīvi ilgtermiņā. Tieši kredītvēstures statuss nosaka, vai cilvēks varēs vai nevarēs aizņemties no jauna, un ātrais kredīts ar sliktu kredītvēsturi vēl joprojām ir pieprasīts. Stāstām, kādas opcijas ir pieejamas aizņēmējiem ar sabojātu kredītvēsturi!

Ja Tu jau zini, ka Tev ir sabojāta kredītvēsture, tik un tā izlasi šo rindkopu – iespējams, Tu vēl nezini visu, kas ietekmē šo statusu. Kredītvēsture ir informācijas kopums par fiziskās personas kredītsaistībām un parādiem, kas rodas ne tikai no kredītu kavējumiem. Kredītvēstures statusu ietekmē jebkādu obligātu maksājumu kavējumi, tostarp:

  • uzturlīdzekļi;
  • komunālo un pakalpojumu rēķini;
  • soda kvītis u.tml.

Parādnieku reģistros gan neiekļauj uzreiz pēc pirmā maksājuma kavēšanas. Personas iekļaušana parādvēstures datubāzē notiek pēc skaidriem kritērijiem:

  • parāda esamību ir apstiprinājusi tiesa vai šķīrējtiesa;
  • parāds ir kavēts vismaz par 60 dienām;
  • kopš brīdinājuma nosūtīšanas par parāda esamību ir pagājušas vismaz 30 dienas;
  • parādniekam ir nosūtīts rakstiskais paziņojums par iekļaušanu reģistrā.

Informācija par parādiem tiek glabāta reģistros trīs gadus no parāda dzēšanas vai apmaksas dienas. Tieši šī noteikuma dēļ daudzi cilvēki ar nomaksātiem vai dzēstiem parādiem saskaras ar grūtībām, piesakoties aizdevumam – viņu pieteikumi tiek noraidīti negatīvas kredītvēstures dēļ pat tad, ja maksātspējas līmenis ir pietiekams regulāriem kredīta maksājumiem. Kā rīkoties šādā gadījumā? Stāstām raksta turpinājumā!

Jauninājumi kredītu nozarē – ietekmē arī Tevi

Jau vairāk nekā divus gadus Latvijā ir spēkā likuma grozījumi, kas būtiski mainījuši ātro kredītu nozari. Viena no svarīgākajām izmaiņām bija nepieciešamība kreditoriem stingrāk izvērtēt potenciālu klientu maksātspēju, lai novērstu bezatbildīgu aizņemšanos un kreditēšanu. 

Tagad nebanku aizdevēju pienākums ir apmainīties ar informāciju par jau esošajām patērētāju parādsaistībām un maksājumu disciplīnu, kas iepriekš bija tikai brīvprātīga laba prakse. Pateicoties šādai pieejai, aizdevumi, to starpā arī ātrie kredīti, vairs netiek tik brīvi izsniegti personām ar zemu aizņēmēja reputāciju, ko rada negatīva kredītvēsture.

Ko tas nozīmē aizņēmējiem? No vienas puses, stingrāka kredītvēstures pārbaude samazina kredītriskus un ilgtermiņā pozitīvi ietekmē gan kreditoru, gan kredītu ņēmēju attieksmi pret aizņemšanos. No otrās puses, personām ar negatīvu kredītvēsturi kļuvis grūtāk aizņemties no jauna, jo pēc datubāžu pārbaudes šādi pieteikumi tiek automātiski noraidīti.

Ātrais kredīts ar sliktu kredītvēsturi: padomi aizņēmējiem

Cilvēki ar negatīvu kredītvēsturi vēl joprojām var aizņemties, taču tas prasa vairāk laika un pūļu. Ja arī Tev vajadzīgs aizdevums ar sliktu kredītvēsturi, liec lietā mūsu rekomendācijas:

  • nepiesakies kredītam, ja Tev jau ir iekrājušies parādi. Tu tikai iztērēsi savu un citu cilvēku laiku, bet aizdevumu visdrīzāk nesaņemsi;
  • piesakies kredītam tikai pie aizdevējiem, kas atklāti pasaka, ka sadarbojas ar personām ar sabojātu kredītvēsturi;
  • ņem vērā, ka kredīts ar sliktu kredītvēsturi var būt pieejams ar mazāku kredītlimitu, īsāku atmaksas termiņu un augstāku procentu likmi.

Kā redzi, ātrais kredīts ar sliktu kredītvēsturi nav pazudis no aizdevēju piedāvājumā, bet ir piedzīvojis transformāciju – aizņemties vēlreiz ar aktīviem, nenomaksātiem parādiem nu jau ir gandrīz neiespējami. Taču, ja sabojāta kredītvēsture ir pagātnes mantojums, bet tagad problēmu ar maksātspēju nav, vari mēģināt pieteikties aizdevumam.

Izmanto mūsu kredītu salīdzināšanas platformu Credly, lai uzzinātu, kādi aizdevēji piedāvā kredītus ar sliktu kredītvēsturi!

Scroll Up